Nastja SK, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (67 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 5. 2010
- Sídlo
- Nad plážou 8, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža7,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,3 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť35,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.36netIncome: 3 569revenue: 66 645prevNetIncome: -3 265
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.17equity: 83 119assets: 236 327
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.83equity: 83 119assets: 236 327
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.60revenueYoY: 3.32validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.18netMargin: 5.36ebitda: 4 787revenue: 66 645
Altman Z''-Score4.01Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.57 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.51 % vs. predchádzajúce -1.73 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.83 % vs. predchádzajúce 57.96 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.28× vs. predchádzajúce 0.34×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.36 % vs. predchádzajúca -5.06 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.17 % vs. predchádzajúca 42.04 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 5.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 67 tis. € | 65 tis. € | +3,3 % |
| EBITDA | 5 tis. € | -2 tis. € | +323,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -2 tis. € | +323,6 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -3 tis. € | +209,3 % |
| Aktíva | 236 tis. € | 189 tis. € | +24,9 % |
| Vlastné imanie | 83 tis. € | 80 tis. € | +4,5 % |
- 22. 5. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.2%
- Cudzie zdroje64.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 67 tis. € | 236 tis. € | 83 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 65 tis. € | 189 tis. € | 80 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 50 tis. € | 331 tis. € | 83 tis. € | -181 € | -551 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 77 tis. € | 328 tis. € | 83 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 102 tis. € | 100 tis. € | 89 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 83 tis. € | 143 tis. € | 136 tis. € | 23 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 116 tis. € | 126 tis. € | 116 tis. € | 64 tis. € | 51 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 200 tis. € | 179 tis. € | 139 tis. € | 132 tis. € | 107 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 96 tis. € | 95 tis. € | 32 tis. € | 35 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 32 tis. € | 77 tis. € | 8 tis. € | -14 tis. € | -15 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla6. 4. 2011 → 26. 7. 2019
Tatranská 7, Banská Bystrica
- Založenie spoločnosti22. 5. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla22. 5. 2010 → 5. 4. 2011
Kukučínova 26, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45570264
- RÚZ ID
- 1058977
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 5. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat199 646 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 6. 4. 2011Zmena sídlaTatranská 7, Banská Bystrica
- 16. 7. 2010Registrácia platcu DPHSK2023054275
- 22. 5. 2010Zmena sídlaKukučínova 26, Bratislava