DIAMELL s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 54/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (8 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 2. 2013
- Sídlo
- M.R.Štefánika 138/159, 09301, Vranov nad Topľou
- EBITDA marža11,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,2 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť32,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.92netIncome: 453.00revenue: 7 650prevNetIncome: -796.00
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 32.86equity: 8 792assets: 26 755
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 67.14equity: 8 792assets: 26 755
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.525revenueYoY: -15.34validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.62netMargin: 5.92ebitda: 889.00revenue: 7 650
Altman Z''-Score1.28Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.51 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.69 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.69 % vs. predchádzajúce -3.93 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 67.14 % vs. predchádzajúce 58.84 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.29× vs. predchádzajúce 0.45×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.92 % vs. predchádzajúca -8.81 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.86 % vs. predchádzajúca 41.16 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 7650 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 15 % na 7650 €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 8 tis. € | 9 tis. € | −15,3 % |
| EBITDA | 889 € | -360 € | +346,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 800 € | -324 € | +346,9 % |
| Čistý zisk | 453 € | -796 € | +156,9 % |
| Aktíva | 27 tis. € | 20 tis. € | +32,0 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 8 tis. € | +5,4 % |
- 8. 2. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie32.9%
- Cudzie zdroje67.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 8 tis. € | 27 tis. € | 9 tis. € | 889 € | 453 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 9 tis. € | 20 tis. € | 8 tis. € | -360 € | -796 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 8 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | 406 € | 297 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 7 tis. € | 13 tis. € | 9 tis. € | -735 € | -819 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 7 tis. € | 14 tis. € | 10 tis. € | 511 € | 420 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 6 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 124 € | 21 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 8 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | 115 € | 115 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 7 tis. € | 23 tis. € | 9 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 11 tis. € | 24 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 8 tis. € | 23 tis. € | 9 tis. € | 535 € | 4 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 2. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 8. 2. 2013
- 2administratívne službyod 8. 2. 2013
- 3vedenie účtovníctvaod 8. 2. 2013
- 4výroba vrchných odevovod 8. 2. 2013
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 8. 2. 2013
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 2. 2013
- 7prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 8. 2. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45575592
- RÚZ ID
- 1454574
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 2. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat10 556 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna