INQREX s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 76 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 60/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (284 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 6. 2010
- Sídlo
- E. B. Lukáča 1357/52, 94501, Komárno
- EBITDA marža20,2 %
- ROA (návratnosť aktív)14,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť118 %
- Kapitálová primeranosť-17,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 19.54netIncome: 55 446revenue: 283 797prevNetIncome: 95 081
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -17.71equity: -66 879assets: 377 675
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 117.71equity: -66 879assets: 377 675
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 42.63revenueYoY: -76.24validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 20.20netMargin: 19.54ebitda: 57 330revenue: 283 797
Altman Z''-Score0.45Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.35 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.87 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.68 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.68 % vs. predchádzajúce 23.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 117.71 % vs. predchádzajúce 130.84 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.75× vs. predchádzajúce 3.01×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 19.54 % vs. predchádzajúca 7.96 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -17.71 % vs. predchádzajúca -30.84 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 76 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 19.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.20 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 20.2 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 284 tis. € | 1,2 mil. € | −76,2 % |
| EBITDA | 57 tis. € | 106 tis. € | −45,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 52 tis. € | 95 tis. € | −45,9 % |
| Čistý zisk | 55 tis. € | 95 tis. € | −41,7 % |
| Aktíva | 378 tis. € | 397 tis. € | −4,8 % |
| Vlastné imanie | -67 tis. € | -122 tis. € | +45,3 % |
- 9. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 445 tis. €
- Aktíva spolu
- 378 tis. €
- Vlastné imanie
- −67 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 284 tis. € | 378 tis. € | -67 tis. € | 57 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,2 mil. € | 397 tis. € | -122 tis. € | 106 tis. € | 95 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,8 mil. € | 410 tis. € | -217 tis. € | -106 tis. € | -118 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,1 mil. € | 238 tis. € | -99 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 185 tis. € | 111 tis. € | -100 tis. € | 32 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 151 tis. € | 111 tis. € | -99 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 8 tis. € | 17 tis. € | -106 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 6 tis. € | 20 tis. € | -102 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 86 tis. € | 27 tis. € | -99 tis. € | 15 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 12 tis. € | 69 tis. € | -83 tis. € | — | -7 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena9. 6. 2010 → 16. 11. 2017
UNITED PALLET s. r. o.
- Zmena sídla9. 6. 2010 → 10. 10. 2017
Baštová 28, Komárno
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 17. 11. 2017
- 2Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí.od 17. 11. 2017
- 3Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 17. 11. 2017
- 4Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 17. 11. 2017
- 5Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 17. 11. 2017
- 6Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 17. 11. 2017
- 7uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 10. 2017
- 8Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 11. 10. 2017
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 10. 2017
- 10prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 10. 2017
- 11dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 10. 2017
- 12prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 10. 2017
- 13Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 11. 10. 2017
- 14Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 11. 10. 2017
- 15Sťahovacie službyod 11. 10. 2017
- 16administratívne službyod 11. 10. 2017
- 17Kuriérske službyod 11. 10. 2017
- 18Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 10. 2017
- 19opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 9. 6. 2010
- 20výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 9. 6. 2010
- 21počítačové službyod 9. 6. 2010
- 22služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 6. 2010
- 23nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 9. 6. 2010
- 24reklamné a marketingové službyod 9. 6. 2010
- 25prenájom hnuteľných vecíod 9. 6. 2010
- 26kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 6. 2010
- 27sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 9. 6. 2010
- 28sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 9. 6. 2010
- 29činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 6. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45587094
- RÚZ ID
- 1041495
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat2 847 157 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 9. 6. 2010Zmena obchodného mena→ UNITED PALLET s. r. o.
- 9. 6. 2010Zmena sídlaBaštová 28, Komárno