FORMEDIA S.C.A., s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (2,5 mil. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 6. 2010
- Sídlo
- Fraňa Mojtu 261/23, 94901, Nitra
- EBITDA marža1,9 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-1,5 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť32,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.241netIncome: -5 922revenue: 2 462 353prevNetIncome: 105 249
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 32.81equity: 384 548assets: 1 172 144
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 67.19equity: 384 548assets: 1 172 144
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -7.39revenueYoY: 13.71validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.94netMargin: -0.241ebitda: 47 668revenue: 2 462 353
Altman Z''-Score2.31Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.51 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.51 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.51 % vs. predchádzajúce 9.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 67.19 % vs. predchádzajúce 65.72 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.10× vs. predchádzajúce 1.90×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.24 % vs. predchádzajúca 4.86 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.81 % vs. predchádzajúca 34.28 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 14 % na 2.5 mil. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,5 mil. € | 2,2 mil. € | +13,7 % |
| EBITDA | 48 tis. € | 188 tis. € | −74,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 43 tis. € | 169 tis. € | −74,6 % |
| Čistý zisk | -6 tis. € | 105 tis. € | −105,6 % |
| Aktíva | 1,2 mil. € | 1,1 mil. € | +2,9 % |
| Vlastné imanie | 385 tis. € | 390 tis. € | −1,5 % |
- 11. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie32.8%
- Cudzie zdroje67.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,5 mil. € | 1,2 mil. € | 385 tis. € | 48 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,2 mil. € | 1,1 mil. € | 390 tis. € | 188 tis. € | 105 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3,4 mil. € | 1,3 mil. € | 371 tis. € | 230 tis. € | 151 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,3 mil. € | 1,6 mil. € | 219 tis. € | 56 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,2 mil. € | 859 tis. € | 209 tis. € | 13 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,5 mil. € | 918 tis. € | 229 tis. € | -49 tis. € | -82 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,4 mil. € | 1,1 mil. € | 311 tis. € | 87 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 3,6 mil. € | 1,1 mil. € | 334 tis. € | 75 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,4 mil. € | 1,1 mil. € | 298 tis. € | 54 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 4,9 mil. € | 821 tis. € | 281 tis. € | 134 tis. € | 76 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla3. 5. 2012 → 15. 10. 2012
Štúrova ulica 71A, Nitra
- Založenie spoločnosti11. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 6. 2010 → 7. 5. 2013
14 media, spol. s r.o.
- Zmena sídla11. 6. 2010 → 2. 5. 2012
Novozámocká 104, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 2. 2013
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 6. 2. 2013
- 3kovoobrábanieod 6. 2. 2013
- 4zámočníctvood 6. 2. 2013
- 5výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 6. 2. 2013
- 6opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 6. 2. 2013
- 7reklamné a marketingové službyod 11. 6. 2010
- 8vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 6. 2010
- 9vydavateľská činnosťod 11. 6. 2010
- 10prenájom hnuteľných vecíod 11. 6. 2010
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 6. 2010
- 12správa bytového, alebo nebytového fonduod 11. 6. 2010
- 13finančný leasingod 11. 6. 2010
- 14poskytovanie úverov a pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 11. 6. 2010
- 15prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 11. 6. 2010
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 6. 2010
- 17činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 6. 2010
- 18uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 6. 2010
- 19inžinierska činnosťod 11. 6. 2010
- 20prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 6. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45596018
- RÚZ ID
- 1072177
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat4 911 719 EUR · rok 2016
- 3. 5. 2012Zmena sídlaŠtúrova ulica 71A, Nitra
- 17. 8. 2010Registrácia platcu DPHSK2023066969
- 11. 6. 2010Zmena obchodného mena→ 14 media, spol. s r.o.
- 11. 6. 2010Zmena sídlaNovozámocká 104, Nitra