ai crowd, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 38 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 43/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (328 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 7. 2010
- Sídlo
- Rudina 355, 02331, Rudina
- EBITDA marža12,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť101 %
- Kapitálová primeranosť-0,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.140netIncome: 458.00revenue: 327 799prevNetIncome: -15 442
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -0.884equity: -7 230assets: 818 303
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 100.88equity: -7 230assets: 818 303
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 15.87revenueYoY: -37.66validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.11netMargin: 0.140ebitda: 39 682revenue: 327 799
Altman Z''-Score-0.34Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.59 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.06 % vs. predchádzajúce -1.47 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 100.88 % vs. predchádzajúce 100.73 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.40× vs. predchádzajúce 0.50×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.14 % vs. predchádzajúca -2.94 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -0.88 % vs. predchádzajúca -0.73 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 38 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 328 tis. € | 526 tis. € | −37,7 % |
| EBITDA | 40 tis. € | 33 tis. € | +20,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 36 tis. € | 30 tis. € | +20,0 % |
| Čistý zisk | 458 € | -15 tis. € | +103,0 % |
| Aktíva | 818 tis. € | 1,0 mil. € | −22,0 % |
| Vlastné imanie | -7 tis. € | -8 tis. € | +6,0 % |
- 10. 7. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 826 tis. €
- Aktíva spolu
- 818 tis. €
- Vlastné imanie
- −7.2 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 328 tis. € | 818 tis. € | -7 tis. € | 40 tis. € | 458 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 526 tis. € | 1,0 mil. € | -8 tis. € | 33 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 735 tis. € | 1,1 mil. € | 8 tis. € | 84 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 551 tis. € | 1,3 mil. € | 45 tis. € | -162 tis. € | -299 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,0 mil. € | 941 tis. € | 144 tis. € | 100 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,6 mil. € | 840 tis. € | 189 tis. € | 182 tis. € | 157 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 600 tis. € | 592 tis. € | 33 tis. € | 27 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 539 tis. € | 208 tis. € | 16 tis. € | 13 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 96 tis. € | 64 tis. € | -237 € | 16 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 87 tis. € | 93 tis. € | -13 tis. € | -25 tis. € | -35 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 7. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena10. 7. 2010 → 11. 3. 2021
AI ENGINEERS CROWD, s.r.o.
- Zmena sídla10. 7. 2010 → 27. 9. 2012
Smreková 3092/8, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 12. 3. 2021
- 2Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 12. 3. 2021
- 3Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 12. 3. 2021
- 4Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 12. 3. 2021
- 5Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 12. 3. 2021
- 6Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 12. 3. 2021
- 7Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 12. 3. 2021
- 8Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 12. 3. 2021
- 9Administratívne službyod 12. 3. 2021
- 10Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 3. 2021
- 11Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 12. 3. 2021
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 10. 7. 2010
- 13nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 7. 2010
- 14skladovanieod 10. 7. 2010
- 15počítačové službyod 10. 7. 2010
- 16kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 7. 2010
- 17prenájom hnuteľných vecíod 10. 7. 2010
- 18informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 10. 7. 2010
- 19vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 10. 7. 2010
- 20výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 10. 7. 2010
- 21služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 7. 2010
- 22výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 10. 7. 2010
- 23výroba strojov a prístrojov pre domácnosťod 10. 7. 2010
- 24opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 10. 7. 2010
- 25uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 7. 2010
- 26dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 7. 2010
- 27prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 7. 2010
- 28činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 7. 2010
- 29vedenie účtovníctvaod 10. 7. 2010
- 30sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 7. 2010
- 31sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 10. 7. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45596603
- RÚZ ID
- 1064837
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 7. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat1 570 270 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 27. 10. 2010Registrácia platcu DPHSK2023068784
- 10. 7. 2010Zmena obchodného mena→ AI ENGINEERS CROWD, s.r.o.
- 10. 7. 2010Zmena sídlaSmreková 3092/8, Žilina