INŠTITÚT PRODUKTIVITY, s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 6. 2010
- Sídlo
- Budovateľská 7243/16, 08001, Prešov
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)-0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-0,6 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť10 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: —netIncome: -968.00revenue: —prevNetIncome: -1 058
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 30.98equity: 158 781assets: 512 528
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 69.02equity: 158 781assets: 512 528
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 0.000
Efektivita10 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: -968.00revenue: —
Altman Z''-Score1.38Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.61 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.19 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.19 % vs. predchádzajúce -0.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.02 % vs. predchádzajúce 68.83 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.98 % vs. predchádzajúca 31.17 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | — | — |
| EBITDA | -968 € | -968 € | +0,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -871 € | -871 € | +0,0 % |
| Čistý zisk | -968 € | -1 tis. € | +8,5 % |
| Aktíva | 513 tis. € | 513 tis. € | +0,0 % |
| Vlastné imanie | 159 tis. € | 160 tis. € | −0,6 % |
- 23. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.0%
- Cudzie zdroje69.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | — | 513 tis. € | 159 tis. € | -968 € | -968 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 513 tis. € | 160 tis. € | -968 € | -1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 511 tis. € | 161 tis. € | -289 € | -289 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 501 tis. € | 152 tis. € | -8 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 476 tis. € | 162 tis. € | -9 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 477 tis. € | 174 tis. € | 4 tis. € | 79 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 224 tis. € | 181 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 380 tis. € | 5 tis. € | 18 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 429 tis. € | -3 tis. € | -12 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 415 tis. € | 25 tis. € | — | 861 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 6. 2010
- 2výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 23. 6. 2010
- 3opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 23. 6. 2010
- 4výroba a hutnícke spracovanie kovovod 23. 6. 2010
- 5výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 23. 6. 2010
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 6. 2010
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 23. 6. 2010
- 8prenájom hnuteľných vecíod 23. 6. 2010
- 9správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 23. 6. 2010
- 10reklamné a marketingové službyod 23. 6. 2010
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 6. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45599637
- RÚZ ID
- 1020907
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 16. 8. 2010Registrácia platcu DPHSK2023071644