DOMART servis, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (843 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 6. 2010
- Sídlo
- Zlatovská 27, 91105, Trenčín
- EBITDA marža7,1 %
- ROA (návratnosť aktív)11,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)19,6 %
- Zadlženosť40 %
- Kapitálová primeranosť60,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.39netIncome: 36 964revenue: 842 843prevNetIncome: 104 210
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 60.25equity: 188 817assets: 313 396
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 39.75equity: 188 817assets: 313 396
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 40.48revenueYoY: -10.86validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.14netMargin: 4.39ebitda: 60 200revenue: 842 843
Altman Z''-Score8.20Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 4.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.79 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.79 % vs. predchádzajúce 19.66 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 39.75 % vs. predchádzajúce 48.56 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.69× vs. predchádzajúce 1.78×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.39 % vs. predchádzajúca 11.02 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 60.25 % vs. predchádzajúca 51.44 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 41 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 11 % na 843 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 4.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 60 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 11.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 843 tis. € | 946 tis. € | −10,9 % |
| EBITDA | 60 tis. € | 146 tis. € | −58,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 54 tis. € | 131 tis. € | −58,8 % |
| Čistý zisk | 37 tis. € | 104 tis. € | −64,5 % |
| Aktíva | 313 tis. € | 530 tis. € | −40,9 % |
| Vlastné imanie | 189 tis. € | 273 tis. € | −30,7 % |
- 11. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie60.2%
- Cudzie zdroje39.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 843 tis. € | 313 tis. € | 189 tis. € | 60 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 946 tis. € | 530 tis. € | 273 tis. € | 146 tis. € | 104 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 743 tis. € | 274 tis. € | 171 tis. € | 102 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 613 tis. € | 325 tis. € | 196 tis. € | 50 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 725 tis. € | 375 tis. € | 174 tis. € | 75 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 667 tis. € | 292 tis. € | 120 tis. € | 14 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 667 tis. € | 314 tis. € | 115 tis. € | 72 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 559 tis. € | 188 tis. € | 51 tis. € | 36 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 364 tis. € | 140 tis. € | 21 tis. € | 23 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 40 tis. € | 25 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 6. 2010 → 1. 6. 2016
HTECH, s. r. o.
- Zmena sídla11. 6. 2010 → 1. 6. 2016
Hviezdoslavova 4, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 10. 2. 2024
- 2Opravy vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 8. 8. 2023
- 3Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení - zdvíhacíchod 8. 8. 2023
- 4prenájom hnuteľných vecí spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 2. 6. 2016
- 5montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - zdvíhacíchod 2. 6. 2016
- 6nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 2. 6. 2016
- 7organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 2. 6. 2016
- 8oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 2. 6. 2016
- 9zámočníctvood 2. 6. 2016
- 10montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 2. 6. 2016
- 11dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 2. 2012
- 12poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 7. 2. 2012
- 13prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 2. 2012
- 14uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 7. 2. 2012
- 15výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 7. 2. 2012
- 16kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 11. 6. 2010
- 17prenájom hnuteľných vecíod 11. 6. 2010
- 18prezentácia firiem a výrobkov verejnostiod 11. 6. 2010
- 19kancelárske a sekretárske službyod 11. 6. 2010
- 20reklamné a marketingové službyod 11. 6. 2010
- 21činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 6. 2010
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 6. 2010
- 23sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 6. 2010
- 24sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 6. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45612731
- RÚZ ID
- 1024031
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat945 526 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 5. 2016Registrácia platcu DPHSK2023057003
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 11. 6. 2010Zmena obchodného mena→ HTECH, s. r. o.
- 11. 6. 2010Zmena sídlaHviezdoslavova 4, Trenčín