Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

CoolPeople s. r. o.

aktívna
Karadžičova 12, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
podľa §4, registrácia od 1. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)13,0 mil. €
20,3 %vs 2023
Zisk (2024)41 tis. €
92,8 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)628 tis. €
32,9 %vs 2023
Zadlženosť (2024)79 %
1,3 %Vysokávs 2023
ROE (2024)6.6 %
89,2 %Dobrévs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 20 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 38/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje významné tržby (13,0 mil. €), zadlženosť je vysoká.

Pokles tržiebtržby -20 % medziročne
Nízka maržačistá marža len 0.3 %
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 79 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
22. 6. 2010
Sídlo
Karadžičova 12, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža1,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)1,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)6,6 %
  • Zadlženosť79 %
  • Kapitálová primeranosť21,3 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje významné tržby (13,0 mil. €), zadlženosť je vysoká.
38/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.319
  • netIncome: 41 397
  • revenue: 12 980 123
  • prevNetIncome: 572 940
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 21.34
  • equity: 628 482
  • assets: 2 944 556
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 78.66
  • equity: 628 482
  • assets: 2 944 556
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 12.23
  • revenueYoY: -20.32
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 1.71
  • netMargin: 0.319
  • ebitda: 222 581
  • revenue: 12 980 123
Altman Z''-Score4.80Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.42aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.263.66aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.43aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.28presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 1.41 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.41 % vs. predchádzajúce 13.68 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 78.66 % vs. predchádzajúce 77.62 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.41× vs. predchádzajúce 3.89×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.32 % vs. predchádzajúca 3.52 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.34 % vs. predchádzajúca 22.38 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 30 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 20 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Info

    Čistá marža len 0.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby13,0 mil. €16,3 mil. €−20,3 %
EBITDA223 tis. €865 tis. €−74,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)200 tis. €778 tis. €−74,3 %
Čistý zisk41 tis. €573 tis. €−92,8 %
Aktíva2,9 mil. €4,2 mil. €−29,7 %
Vlastné imanie628 tis. €937 tis. €−32,9 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
1 osobav štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 22. 6. 2010Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby