Paradeiser, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 207 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (59 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 6. 2010
- Sídlo
- Slivkový sad 12, 84106, Bratislava - mestská časť Záhorská Bystrica
- EBITDA marža13,4 %
- ROA (návratnosť aktív)7,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)7,7 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť98,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 141.98netIncome: 84 075revenue: 59 215prevNetIncome: 80 346
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.40equity: 1 092 088assets: 1 109 876
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.60equity: 1 092 088assets: 1 109 876
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -12.74revenueYoY: 206.81validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.42netMargin: 141.98ebitda: 7 947revenue: 59 215
Altman Z''-Score69.10Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.66 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 64.46 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.58 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.58 % vs. predchádzajúce 7.85 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.60 % vs. predchádzajúce 1.54 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.05× vs. predchádzajúce 0.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 141.98 % vs. predchádzajúca 416.30 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.40 % vs. predchádzajúca 98.46 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +207 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 207 % na 59 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 142.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 1.42 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 207 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 59 tis. € | 19 tis. € | +206,8 % |
| EBITDA | 8 tis. € | -25 tis. € | +131,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | -22 tis. € | +131,9 % |
| Čistý zisk | 84 tis. € | 80 tis. € | +4,6 % |
| Aktíva | 1,1 mil. € | 1,0 mil. € | +8,4 % |
| Vlastné imanie | 1,1 mil. € | 1,0 mil. € | +8,3 % |
- 30. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.4%
- Cudzie zdroje1.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 59 tis. € | 1,1 mil. € | 1,1 mil. € | 8 tis. € | 84 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 19 tis. € | 1,0 mil. € | 1,0 mil. € | -25 tis. € | 80 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 31 tis. € | 951 tis. € | 927 tis. € | -22 tis. € | 105 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 25 tis. € | 851 tis. € | 822 tis. € | -18 tis. € | 156 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 29 tis. € | 820 tis. € | 666 tis. € | 437 € | 109 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 39 tis. € | 725 tis. € | 557 tis. € | 3 tis. € | 108 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 446 tis. € | 585 tis. € | 450 tis. € | 14 tis. € | 60 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 27 tis. € | 590 tis. € | 393 tis. € | 8 tis. € | 112 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 21 tis. € | 261 tis. € | 260 tis. € | 10 tis. € | 96 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 202 tis. € | 244 tis. € | 164 tis. € | 180 tis. € | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla10. 11. 2010 → 12. 7. 2017
Staré Grunty 3586/26E, Bratislava - Karlova Ves
- Založenie spoločnosti30. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 6. 2010 → 19. 12. 2013
1.UNS.sk, s.r.o.
- Zmena sídla30. 6. 2010 → 9. 11. 2010
Tomášikova 50/C, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 14. 3. 2023
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 24. 8. 2016
- 3Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 24. 8. 2016
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 24. 8. 2016
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 24. 8. 2016
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 24. 8. 2016
- 7činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 1. 2015
- 8správa registratúrnych záznamov bez trvalej dokumentárnej hodnotyod 30. 1. 2015
- 9správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 30. 1. 2015
- 10prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 1. 2015
- 11prenájom hnuteľných vecíod 30. 1. 2015
- 12vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 30. 1. 2015
- 13vedenie účtovníctvaod 30. 1. 2015
- 14kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maoobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 1. 2015
- 15počítačové službyod 30. 1. 2015
- 16služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 1. 2015
- 17vydavateľská činnosťod 30. 1. 2015
- 18administratívne službyod 30. 1. 2015
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 6. 2010
- 20reklamné a marketingové službyod 30. 6. 2010
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 6. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45619930
- RÚZ ID
- 1009971
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat445 841 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 25. 4. 2011Registrácia platcu DPHSK2023072678
- 10. 11. 2010Zmena sídlaStaré Grunty 3586/26E, Bratislava - Karlova Ves
- 30. 6. 2010Zmena obchodného mena→ 1.UNS.sk, s.r.o.
- 30. 6. 2010Zmena sídlaTomášikova 50/C, Bratislava