Misan Slovakia s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 96 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (3,7 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 10. 2010
- Sídlo
- Centrum 27/32, 01701, Považská Bystrica
- EBITDA marža4,0 %
- ROA (návratnosť aktív)3,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,8 %
- Zadlženosť45 %
- Kapitálová primeranosť55,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.08netIncome: 39 618revenue: 3 673 335prevNetIncome: 45 763
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 55.16equity: 684 263assets: 1 240 434
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 44.84equity: 684 263assets: 1 240 434
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.86revenueYoY: 96.07validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.02netMargin: 1.08ebitda: 147 494revenue: 3 673 335
Altman Z''-Score3.44Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.29 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.19 % vs. predchádzajúce 3.16 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 44.84 % vs. predchádzajúce 55.50 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.96× vs. predchádzajúce 1.29×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.08 % vs. predchádzajúca 2.44 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 55.16 % vs. predchádzajúca 44.50 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 96 % na 3.7 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 55 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+96 %), ale aktíva klesajú (-14 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3,7 mil. € | 1,9 mil. € | +96,1 % |
| EBITDA | 147 tis. € | 131 tis. € | +12,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 133 tis. € | 118 tis. € | +12,8 % |
| Čistý zisk | 40 tis. € | 46 tis. € | −13,4 % |
| Aktíva | 1,2 mil. € | 1,4 mil. € | −14,4 % |
| Vlastné imanie | 684 tis. € | 645 tis. € | +6,1 % |
- 22. 10. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie55.2%
- Cudzie zdroje44.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 3,7 mil. € | 1,2 mil. € | 684 tis. € | 147 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,4 mil. € | 645 tis. € | 131 tis. € | 46 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,8 mil. € | 1,6 mil. € | 599 tis. € | 98 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,3 mil. € | 573 tis. € | 145 tis. € | 68 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,4 mil. € | 990 tis. € | 505 tis. € | -55 tis. € | -123 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,5 mil. € | 861 tis. € | 628 tis. € | 97 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,1 mil. € | 1,3 mil. € | 607 tis. € | 62 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,2 mil. € | 617 tis. € | 49 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2,2 mil. € | 846 tis. € | 620 tis. € | 142 tis. € | 75 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2,0 mil. € | 932 tis. € | 545 tis. € | 55 tis. € | 6 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 10. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45627878
- RÚZ ID
- 1055666
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 10. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat3 673 335 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 10. 11. 2010Registrácia platcu DPHSK2023126369