KOOR, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 37 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 67/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje významné tržby (12,6 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 7. 2010
- Sídlo
- Mlynské Nivy 56, 82105, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža32,4 %
- ROA (návratnosť aktív)2,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,9 %
- Zadlženosť82 %
- Kapitálová primeranosť18,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.95netIncome: 1 756 744revenue: 12 591 185prevNetIncome: 2 127 279
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 18.35equity: 13 664 516assets: 74 463 002
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 81.65equity: 13 664 516assets: 74 463 002
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 17.77revenueYoY: -37.18validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 32.39netMargin: 13.95ebitda: 4 077 986revenue: 12 591 185
Altman Z''-Score1.19Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.36 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.28 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.31 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.36 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.36 % vs. predchádzajúce 3.30 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 81.65 % vs. predchádzajúce 81.73 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.17× vs. predchádzajúce 0.31×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.95 % vs. predchádzajúca 10.61 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 18.35 % vs. predchádzajúca 18.27 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 37 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 14.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 32.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 12,6 mil. € | 20,0 mil. € | −37,2 % |
| EBITDA | 4,1 mil. € | 3,6 mil. € | +14,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3,7 mil. € | 3,2 mil. € | +14,6 % |
| Čistý zisk | 1,8 mil. € | 2,1 mil. € | −17,4 % |
| Aktíva | 74,5 mil. € | 64,5 mil. € | +15,5 % |
| Vlastné imanie | 13,7 mil. € | 11,8 mil. € | +16,0 % |
- 1. 7. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie18.4%
- Cudzie zdroje81.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 12,6 mil. € | 74,5 mil. € | 13,7 mil. € | 4,1 mil. € | 1,8 mil. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 20,0 mil. € | 64,5 mil. € | 11,8 mil. € | 3,6 mil. € | 2,1 mil. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 17,6 mil. € | 57,0 mil. € | 9,5 mil. € | 1,8 mil. € | 690 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 6,5 mil. € | 36,9 mil. € | 5,5 mil. € | 1,2 mil. € | 469 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 5,3 mil. € | 28,7 mil. € | 4,8 mil. € | 586 tis. € | 198 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 5,0 mil. € | 24,4 mil. € | 4,6 mil. € | 671 tis. € | 243 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 4,4 mil. € | 21,2 mil. € | 4,3 mil. € | 595 tis. € | 231 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 3,4 mil. € | 15,9 mil. € | 3,3 mil. € | 608 tis. € | 293 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 3,0 mil. € | 12,7 mil. € | 2,5 mil. € | 362 tis. € | 166 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2,9 mil. € | 11,0 mil. € | 2,3 mil. € | 453 tis. € | 117 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 7. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadomod 19. 11. 2024
- 2podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 21. 9. 2024
- 3montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 17. 7. 2019
- 4poskytovanie energetickej služby s garantovanou úsporou energieod 9. 6. 2015
- 5výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 11. 9. 2014
- 6počítačové službyod 11. 9. 2014
- 7dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 12. 7. 2013
- 8prípravné práce k realizácii stavbyod 12. 7. 2013
- 9reklamné a marketingové službyod 12. 7. 2013
- 10výroba tepla, rozvod teplaod 9. 2. 2011
- 11uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 7. 2010
- 12kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 7. 2010
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 7. 2010
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 7. 2010
- 15činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 7. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45628246
- RÚZ ID
- 1029223
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 7. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat20 043 910 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 10. 2010Registrácia platcu DPHSK2023067200