GVAS s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 13 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (233 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 6. 2010
- Sídlo
- 1.mája 314/24, 91501, Nové Mesto nad Váhom
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,8 %
- Zadlženosť21 %
- Kapitálová primeranosť78,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.872netIncome: 2 032revenue: 233 047prevNetIncome: 2 755
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.75equity: 115 857assets: 147 118
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.25equity: 115 857assets: 147 118
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -4.79revenueYoY: -12.75validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.48netMargin: 0.872ebitda: 5 791revenue: 233 047
Altman Z''-Score6.04Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.55 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.38 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.22 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.89 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.38 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.38 % vs. predchádzajúce 1.78 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.25 % vs. predchádzajúce 92.99 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.58× vs. predchádzajúce 1.73×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.87 % vs. predchádzajúca 1.03 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.75 % vs. predchádzajúca 7.01 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 13 % na 233 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 79 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 970 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 233 tis. € | 267 tis. € | −12,8 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 7 tis. € | −13,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 6 tis. € | −13,0 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 3 tis. € | −26,2 % |
| Aktíva | 147 tis. € | 155 tis. € | −4,8 % |
| Vlastné imanie | 116 tis. € | 11 tis. € | +970,3 % |
- 26. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.8%
- Cudzie zdroje21.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 233 tis. € | 147 tis. € | 116 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 267 tis. € | 155 tis. € | 11 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 313 tis. € | 113 tis. € | 8 tis. € | 28 tis. € | -377 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 270 tis. € | 98 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 36 tis. € | 5 tis. € | — | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla31. 5. 2016 → 4. 7. 2018
Kostolná-Záriečie 185, Kostolná-Záriečie
- Zmena sídla10. 5. 2013 → 30. 5. 2016
Gen. Svobodu 3067/1, Trenčín
- Založenie spoločnosti26. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla26. 6. 2010 → 9. 5. 2013
Gen. L. Svobodu 3067/1, Trenčín
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 19. 2. 2014
- 2Skladovanieod 19. 2. 2014
- 3Čistiace a upratovacie službyod 19. 2. 2014
- 4Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 2. 2014
- 5Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 10. 5. 2013
- 6prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 6. 2010
- 7prenájom hnuteľných vecíod 26. 6. 2010
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 26. 6. 2010
- 9prípravné práce k realizácii stavbyod 26. 6. 2010
- 10uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 6. 2010
- 11dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 26. 6. 2010
- 12poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 26. 6. 2010
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 26. 6. 2010
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 26. 6. 2010
- 15kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 26. 6. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45632898
- RÚZ ID
- 1015878
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 5. 2016Zmena sídlaKostolná-Záriečie 185, Kostolná-Záriečie
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat313 162 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 10. 5. 2013Zmena sídlaGen. Svobodu 3067/1, Trenčín
- 26. 6. 2010Zmena sídlaGen. L. Svobodu 3067/1, Trenčín