INŽINIERSKE SLUŽBY, spol. s r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (481 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 6. 2010
- Sídlo
- Československej armády 3, 03601, Martin
- EBITDA marža19,8 %
- ROA (návratnosť aktív)4,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)92,5 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť4,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.24netIncome: 20 422revenue: 481 087prevNetIncome: -11 297
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.93equity: 22 087assets: 447 639
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.07equity: 22 087assets: 447 639
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.30revenueYoY: 15.77validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.78netMargin: 4.24ebitda: 95 183revenue: 481 087
Altman Z''-Score0.76Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.10 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.60 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.56 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.56 % vs. predchádzajúce -2.63 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.07 % vs. predchádzajúce 99.61 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.07× vs. predchádzajúce 0.97×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.24 % vs. predchádzajúca -2.72 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.93 % vs. predchádzajúca 0.39 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 16 % na 481 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 4.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1226 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 481 tis. € | 416 tis. € | +15,8 % |
| EBITDA | 95 tis. € | 50 tis. € | +90,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 86 tis. € | 45 tis. € | +90,3 % |
| Čistý zisk | 20 tis. € | -11 tis. € | +280,8 % |
| Aktíva | 448 tis. € | 429 tis. € | +4,3 % |
| Vlastné imanie | 22 tis. € | 2 tis. € | +12× |
- 22. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.9%
- Cudzie zdroje95.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 481 tis. € | 448 tis. € | 22 tis. € | 95 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 416 tis. € | 429 tis. € | 2 tis. € | 50 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 375 tis. € | 397 tis. € | 13 tis. € | 56 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 374 tis. € | 389 tis. € | 6 tis. € | 56 tis. € | 340 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 355 tis. € | 402 tis. € | 6 tis. € | 59 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 356 tis. € | 355 tis. € | 4 tis. € | 62 tis. € | 349 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 375 tis. € | 361 tis. € | -96 tis. € | 65 tis. € | -390 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 406 tis. € | 346 tis. € | -96 tis. € | 87 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 231 tis. € | 307 tis. € | -119 tis. € | -61 tis. € | -120 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 428 tis. € | 410 tis. € | 2 tis. € | 60 tis. € | -4 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla22. 6. 2010 → 4. 10. 2021
Komenského 19, Martin
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1vykonávanie skúšok zdrojov ionizujúceho žiarenia - preberacie skúšky a skúšky dlhodobej stability zdravotníckych diagnostických rtg prístrojov, pridružených zariadení a príslušenstva: rtg zariadenia pre skiagrafiu včítane pojazdných, rtg zariadenia pre skiaskopiu včítane pojazdných, rtg zariadenia skiagraficko-skiaskopické, rtg zariadenia pre digitálnu subtrakčnú angiografiu, rtg zariadenia pre stomatologickú skiagrafiu - intraorálne, rtg zariadenia pre stomatotologickú skiagrafiu - intraorálne s rádioviziografiou, rtg zariadenia pre stomatotologickú skiagrafiu - panoramatické, rtg zariadenia pre počítačovú tomografiu, rtg zariadenia pre mamografiu, pridružené zariadenia a príslušenstvo, ktoré informujú odborníka vykonávajúceho lekárske ožiarenie o množstve ionizujúceho žiarenia produkovaného prístrojom počas rádiologického výkonu (napr. meradlo súčinu kermy a plochy), pridružené zariadenia a príslušenstvo dopĺňajúce zobrazovací reťazec - najmä vyvolávacie automaty, čítačky CR fólií, kamery na trvalý záznam, tmavé komory, negatoskopy, diagnostické monitory, skiagrafické kazety, fólie a meniče filmov, poskytovanie služieb monitorovania ionizujúceho žiarenia na pracovisku na účely hodnotenia ožiarenia osôb - na: rádiodiagnostických pracoviskách, včítane rádiodiagnostiky, kde sa vykonávajú oznamované činnosti, rádioterapeutických pracoviskách s fotónovými a elektrónovými zväzkami, pracoviskách mimo zdravotníctva, kde sa používajú uzavreté žiariče a generátory ionizujúceho žiarenia produkujúce fotónové a elektrónové polia žiarenia, včítane prevádzok, kde sa vykonávajú oznamované činnosti s uvedenými zdrojmi ionizujúceho žiarenia, vykonávanie skúšok prevádzkovej stálosti uzavretých rádioaktívnych žiaričov - oterová skúškaod 26. 11. 2025
- 2poskytovanie služby dôležitej z hľadiska radiačnej ochrany - stanovenie ožiarenia z prírodného zdroja ionizujúceho žiarenia v stavbe na prevenciu prenikania radónu do stavby a ochranu pred ožiarením prírodným zdrojom žiarenia v stavbeod 26. 11. 2025
- 3poskytovanie odbornej prípravy na vykonávanie činností vedúcich k ožiareniu, poskytovanie odbornej prípravy na vykonávanie činností dôležitých z hľadiska radiačnej ochrany a poskytovanie odbornej prípravy v radiačnej ochrane pri lekárskom ožiareníod 26. 11. 2025
- 4výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15 m, drobných stavieb a ich zmienod 24. 9. 2022
- 5hodnotenie vplyvov na verejné zdravieod 24. 9. 2022
- 6počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 24. 9. 2022
- 7vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 24. 9. 2022
- 8príprava a vypracovanie technických návrhov, grafické a kresličské práceod 24. 9. 2022
- 9stavebné cenárstvo (zhotovovanie rozpočtov a kalkulácií stavebných prác)od 24. 9. 2022
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 9. 2022
- 11Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: stavebná časťod 20. 7. 2019
- 12prekladateľské a tlmočnícke služby - nemecký jazykod 10. 4. 2015
- 13vyučovanie v odbore cudzích jazykov - nemecký jazykod 10. 4. 2015
- 14hodnotenie zdravotných rizík zo životného prostrediaod 22. 6. 2010
- 15posudzovanie vplyvov na životné prostredieod 22. 6. 2010
- 16kvalitatívne a kvantitatívne zisťovanie faktorov životného prostredia a pracovného prostredia na účely posudzovania ich možného vplyvu na zdravieod 22. 6. 2010
- 17sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 22. 6. 2010
- 18informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 22. 6. 2010
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 22. 6. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45633771
- RÚZ ID
- 1009097
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat481 087 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 7. 2010Registrácia platcu DPHSK2023059280
- 22. 6. 2010Zmena sídlaKomenského 19, Martin