DELSOL s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 475 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje malé tržby (65 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 6. 2010
- Sídlo
- Timonova 4A, 4B, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža6,5 %
- ROA (návratnosť aktív)0,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť102 %
- Kapitálová primeranosť-2,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.54netIncome: 2 303revenue: 65 115prevNetIncome: -8 670
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -1.97equity: -6 043assets: 305 995
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 101.97equity: -6 043assets: 305 995
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 13.03revenueYoY: 474.61validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.51netMargin: 3.54ebitda: 4 237revenue: 65 115
Altman Z''-Score-0.55Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.57 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.75 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.75 % vs. predchádzajúce -2.94 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 101.97 % vs. predchádzajúce 102.83 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.21× vs. predchádzajúce 0.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.54 % vs. predchádzajúca -76.51 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -1.97 % vs. predchádzajúca -2.83 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +475 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 475 % na 65 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 475 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 65 tis. € | 11 tis. € | +474,6 % |
| EBITDA | 4 tis. € | -8 tis. € | +152,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -7 tis. € | +152,0 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | -9 tis. € | +126,6 % |
| Aktíva | 306 tis. € | 295 tis. € | +3,8 % |
| Vlastné imanie | -6 tis. € | -8 tis. € | +27,6 % |
- 30. 6. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 312 tis. €
- Aktíva spolu
- 306 tis. €
- Vlastné imanie
- −6.0 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 65 tis. € | 306 tis. € | -6 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 11 tis. € | 295 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 10 tis. € | 73 tis. € | 324 € | -4 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 7 tis. € | 18 tis. € | -48 tis. € | -749 € | -1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 223 € | 4 tis. € | -47 tis. € | 281 € | -323 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6 tis. € | 19 tis. € | -47 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 10 tis. € | 18 tis. € | -44 tis. € | -17 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 14 tis. € | 28 tis. € | -26 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 26 tis. € | 58 tis. € | -21 tis. € | -7 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 22 tis. € | 37 tis. € | -12 tis. € | -5 tis. € | -6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla22. 4. 2022 → 25. 3. 2024
Popradská 2416/64C, Košice - mestská časť Západ
- Založenie spoločnosti30. 6. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla30. 6. 2010 → 21. 4. 2022
Pekná 8, Košice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 8. 3. 2013
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 6. 2010
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 6. 2010
- 4reklamné a marketingové službyod 30. 6. 2010
- 5počítačové službyod 30. 6. 2010
- 6služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 6. 2010
- 7čistiace a upratovacie službyod 30. 6. 2010
- 8prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 6. 2010
- 9uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 30. 6. 2010
- 10dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 30. 6. 2010
- 11prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 30. 6. 2010
- 12prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 30. 6. 2010
- 13prevádzkovanie športových zariadeníod 30. 6. 2010
- 14organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 6. 2010
- 15kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 6. 2010
- 16prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 6. 2010
- 17administratívne službyod 30. 6. 2010
- 18prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 6. 2010
- 19prenájom hnuteľných vecíod 30. 6. 2010
- 20poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 30. 6. 2010
- 21čistenie kanalizačných systémovod 30. 6. 2010
- 22diagnostika kanalizačných potrubíod 30. 6. 2010
- 23podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 30. 6. 2010
- 24údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 30. 6. 2010
- 25nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 6. 2010
- 26nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 30. 6. 2010
- 27opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 30. 6. 2010
- 28výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 30. 6. 2010
- 29ozvučovanie kultúrnych a spoločenských podujatíod 30. 6. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45643164
- RÚZ ID
- 1006661
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 6. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat65 115 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 22. 4. 2022Zmena sídlaPopradská 2416/64C, Košice - mestská časť Západ
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 1. 2011Registrácia platcu DPHSK2023069312
- 30. 6. 2010Zmena sídlaPekná 8, Košice