MIRO Trade, s. r. o. v konkurze
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (456 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 7. 2010
- Sídlo
- Svätovavrinecká 13920/10, 83101, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)9,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)16,7 %
- Zadlženosť42 %
- Kapitálová primeranosť57,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.30netIncome: 5 923revenue: 456 075prevNetIncome: 1 296
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 57.78equity: 35 525assets: 61 484
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 42.22equity: 35 525assets: 61 484
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -7.40revenueYoY: 2.73validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.46netMargin: 1.30ebitda: 11 238revenue: 456 075
Altman Z''-Score5.27Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.65 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.63 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.63 % vs. predchádzajúce 1.50 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 42.22 % vs. predchádzajúce 65.74 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.42× vs. predchádzajúce 5.14×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.30 % vs. predchádzajúca 0.29 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 57.78 % vs. predchádzajúca 34.26 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 29 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 58 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 456 tis. € | 444 tis. € | +2,7 % |
| EBITDA | 11 tis. € | 4 tis. € | +160,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 4 tis. € | +160,5 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 1 tis. € | +357,0 % |
| Aktíva | 61 tis. € | 86 tis. € | −28,8 % |
| Vlastné imanie | 36 tis. € | 30 tis. € | +20,0 % |
- 7. 7. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie57.8%
- Cudzie zdroje42.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 456 tis. € | 61 tis. € | 36 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 444 tis. € | 86 tis. € | 30 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 522 tis. € | 59 tis. € | 31 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 513 tis. € | 77 tis. € | 69 tis. € | 16 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 664 tis. € | 83 tis. € | 60 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 670 tis. € | 71 tis. € | 53 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Zmena obchodného mena2. 2. 2011 → 15. 11. 2024
MIRO Trade, s. r. o.
- Založenie spoločnosti7. 7. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena7. 7. 2010 → 1. 2. 2011
MRM Solutions, s. r. o.
- Zmena sídla7. 7. 2010 → 9. 6. 2023
Hradská 63, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1medzinárodná cestná nákladná dopravaod 7. 3. 2012
- 2údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 2. 2. 2011
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 2. 2011
- 4nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony vrátane prípojného vozidlaod 2. 2. 2011
- 5skladovanieod 7. 7. 2010
- 6kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/ alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/od 7. 7. 2010
- 7poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 7. 7. 2010
- 8prenájom hnuteľných vecíod 7. 7. 2010
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 7. 2010
- 10reklamné a marketingové službyod 7. 7. 2010
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 7. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45645191
- RÚZ ID
- 1021148
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 7. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat669 894 EUR · rok 2014
- 2. 2. 2011Zmena obchodného mena→ MIRO Trade, s. r. o.
- 7. 7. 2010Zmena obchodného mena→ MRM Solutions, s. r. o.
- 7. 7. 2010Zmena sídlaHradská 63, Bratislava