GLI, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 22 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 38/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (215 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 7. 2010
- Sídlo
- Daxnerova 9, 01001, Žilina
- EBITDA marža6,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,2 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť10,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.034netIncome: 74.00revenue: 214 515prevNetIncome: 6 341
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.03equity: 42 098assets: 419 683
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.97equity: 42 098assets: 419 683
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -1.22revenueYoY: -22.42validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.80netMargin: 0.034ebitda: 14 585revenue: 214 515
Altman Z''-Score0.47Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.20 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.02 % vs. predchádzajúce 1.22 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.97 % vs. predchádzajúce 91.90 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.51× vs. predchádzajúce 0.53×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.03 % vs. predchádzajúca 2.29 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.03 % vs. predchádzajúca 8.10 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 22 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 215 tis. € | 277 tis. € | −22,4 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 20 tis. € | −26,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 18 tis. € | −26,7 % |
| Čistý zisk | 74 € | 6 tis. € | −98,8 % |
| Aktíva | 420 tis. € | 519 tis. € | −19,1 % |
| Vlastné imanie | 42 tis. € | 42 tis. € | +0,2 % |
- 28. 7. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.0%
- Cudzie zdroje90.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 215 tis. € | 420 tis. € | 42 tis. € | 15 tis. € | 74 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 277 tis. € | 519 tis. € | 42 tis. € | 20 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 216 tis. € | 468 tis. € | 36 tis. € | -8 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 275 tis. € | 474 tis. € | 55 tis. € | 156 € | -10 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 188 tis. € | 387 tis. € | 65 tis. € | 21 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 156 tis. € | 457 tis. € | 56 tis. € | 8 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 266 tis. € | 460 tis. € | 61 tis. € | 14 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 536 tis. € | 455 tis. € | 67 tis. € | 29 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 314 tis. € | 477 tis. € | 60 tis. € | 16 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 240 tis. € | 437 tis. € | 65 tis. € | 48 tis. € | 18 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 7. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena28. 7. 2010 → 17. 12. 2010
GENERAL LOGISTIC INVEST, s.r.o.
- Zmena sídla28. 7. 2010 → 20. 2. 2019
Veľká Okružná 43, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1chov vybraných druhov zvieratod 3. 4. 2025
- 2poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 3. 4. 2025
- 3poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratáod 3. 4. 2025
- 4Výroba krmív a kŕmnych zmesíod 3. 4. 2025
- 5Výroba potravinárskych a škrobových výrobkovod 3. 4. 2025
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 3. 4. 2025
- 7poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 3. 4. 2025
- 8Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 3. 4. 2025
- 9Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 3. 4. 2025
- 10Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 3. 4. 2025
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 4. 2025
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 4. 2025
- 13Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 4. 2025
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, prevádzkovanie výdajne stravyod 3. 4. 2025
- 15medzinárodná nákladná cestná dopravaod 7. 10. 2011
- 16reklamné a marketingové službyod 28. 7. 2010
- 17kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 7. 2010
- 18prenájom hnuteľných vecíod 28. 7. 2010
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 7. 2010
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 28. 7. 2010
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 28. 7. 2010
- 22skladovanieod 28. 7. 2010
- 23vnútroštátna nákladná cestná dopravaod 28. 7. 2010
- 24opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 28. 7. 2010
- 25diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 28. 7. 2010
- 26opravy karosériíod 28. 7. 2010
- 27údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 28. 7. 2010
- 28výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 28. 7. 2010
- 29ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 28. 7. 2010
- 30poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 28. 7. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45646813
- RÚZ ID
- 1070870
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 7. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat535 977 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 5. 11. 2010Registrácia platcu DPHSK2023078640
- 28. 7. 2010Zmena obchodného mena→ GENERAL LOGISTIC INVEST, s.r.o.
- 28. 7. 2010Zmena sídlaVeľká Okružná 43, Žilina