IT Real s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 33 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 75/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (40 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 7. 2010
- Sídlo
- Bernolákova 14/B, 97405, Banská Bystrica
- EBITDA marža17,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,7 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť54,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 15.45netIncome: 6 136revenue: 39 725prevNetIncome: -23 996
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 54.28equity: 230 584assets: 424 816
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 45.72equity: 230 584assets: 424 816
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -23.43revenueYoY: 32.52validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 17.47netMargin: 15.45ebitda: 6 941revenue: 39 725
Altman Z''-Score3.80Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.07 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.39 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.25 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.44 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.44 % vs. predchádzajúce -4.50 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 45.72 % vs. predchádzajúce 57.88 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.09× vs. predchádzajúce 0.06×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 15.45 % vs. predchádzajúca -80.05 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 54.28 % vs. predchádzajúca 42.12 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 39725 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 33 % na 40 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 15.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.15 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+33 %), ale aktíva klesajú (-20 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 40 tis. € | 30 tis. € | +32,5 % |
| EBITDA | 7 tis. € | -24 tis. € | +129,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | -21 tis. € | +129,2 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | -24 tis. € | +125,6 % |
| Aktíva | 425 tis. € | 533 tis. € | −20,3 % |
| Vlastné imanie | 231 tis. € | 224 tis. € | +2,7 % |
- 23. 7. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie54.3%
- Cudzie zdroje45.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 40 tis. € | 425 tis. € | 231 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 30 tis. € | 533 tis. € | 224 tis. € | -24 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 32 tis. € | 532 tis. € | 245 tis. € | -18 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 40 tis. € | 638 tis. € | 271 tis. € | 40 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 30 tis. € | 657 tis. € | 238 tis. € | -29 tis. € | -31 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 56 tis. € | 567 tis. € | 269 tis. € | -59 tis. € | -62 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,0 mil. € | 591 tis. € | 330 tis. € | 220 tis. € | 171 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 2,1 mil. € | 957 tis. € | 170 tis. € | 105 tis. € | 83 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 429 tis. € | 2,0 mil. € | 83 tis. € | 39 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 439 tis. € | 1,1 mil. € | 26 tis. € | 2 tis. € | -804 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 7. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 28. 6. 2017
- 2Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 28. 6. 2017
- 3správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 20. 11. 2013
- 4prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 11. 2013
- 5prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 11. 2013
- 6čistiace a upratovacie službyod 20. 11. 2013
- 7vedenie účtovníctvaod 20. 11. 2013
- 8dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 11. 2013
- 9uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 7. 2010
- 10počítačové službyod 23. 7. 2010
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 7. 2010
- 12výroba komunikačných zariadení, spotrebnej elektroniky počítačov a kancelárskych strojovod 23. 7. 2010
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 7. 2010
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 23. 7. 2010
- 15nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 23. 7. 2010
- 16služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 7. 2010
- 17informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 23. 7. 2010
- 18sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 23. 7. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45652295
- RÚZ ID
- 1034231
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 7. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat2 145 455 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 26. 8. 2010Registrácia platcu DPHSK2023075043