Car - Monitor SK, s.r.o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (2,2 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 7. 2010
- Sídlo
- Kopčianska 10, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža6,5 %
- ROA (návratnosť aktív)27,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)97,1 %
- Zadlženosť71 %
- Kapitálová primeranosť28,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.16netIncome: 112 120revenue: 2 173 465prevNetIncome: -3 313
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 28.75equity: 115 412assets: 401 473
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 71.25equity: 115 412assets: 401 473
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1 307,792revenueYoY: —validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.54netMargin: 5.16ebitda: 142 153revenue: 2 173 465
Altman Z''-Score3.90Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.57 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.89 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.02 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.42 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 27.93 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 27.93 % vs. predchádzajúce -77.92 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 71.25 % vs. predchádzajúce 22.58 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.75 % vs. predchádzajúca 77.42 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2017: 2.2 mil. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 5.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 27.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,2 mil. € | — | — |
| EBITDA | 142 tis. € | -2 tis. € | +63× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 128 tis. € | -2 tis. € | +63× |
| Čistý zisk | 112 tis. € | -3 tis. € | +35× |
| Aktíva | 401 tis. € | 4 tis. € | +93× |
| Vlastné imanie | 115 tis. € | 3 tis. € | +34× |
- 23. 7. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie28.7%
- Cudzie zdroje71.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 2,2 mil. € | 401 tis. € | 115 tis. € | 142 tis. € | 112 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 4 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 9 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 4 tis. € | 7 tis. € | 830 € | 2 tis. € | 628 € | EUR |
| 2013 | Riadna | 779 € | 7 tis. € | 202 € | — | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 7. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla23. 7. 2010 → 25. 5. 2017
Vyšehradská 12, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 7. 2010
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 7. 2010
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 23. 7. 2010
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 7. 2010
- 5prenájom hnuteľných vecíod 23. 7. 2010
- 6administratívne službyod 23. 7. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45655804
- RÚZ ID
- 1008865
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 7. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat2 173 465 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 23. 7. 2010Zmena sídlaVyšehradská 12, Bratislava