Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

L - L spol. s r.o.

aktívna
Šoporňa 1187, 92552, Šoporňa
podľa §4, registrácia od 1. 10. 2010
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)966 tis. €
15,0 %vs 2024
Zisk (2025)36 tis. €
69,6 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)254 tis. €
16,4 %vs 2024
Zadlženosť (2025)65 %
7,0 %Strednávs 2024
ROE (2025)14.1 %
73,9 %Dobrévs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 15 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 48/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (966 tis. €).

Silný rasttržby +15 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
7. 9. 2010
Sídlo
Šoporňa 1187, 92552, Šoporňa
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža5,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)4,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)14,1 %
  • Zadlženosť65 %
  • Kapitálová primeranosť34,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (966 tis. €).
48/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 3.69
  • netIncome: 35 673
  • revenue: 965 603
  • prevNetIncome: 117 239
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 34.51
  • equity: 253 631
  • assets: 735 028
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 65.49
  • equity: 253 631
  • assets: 735 028
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 2.65
  • revenueYoY: 15.04
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 5.85
  • netMargin: 3.69
  • ebitda: 56 442
  • revenue: 965 603
Altman Z''-Score6.57Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.68aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.264.90aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.44aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.55presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 4.85 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.85 % vs. predchádzajúce 15.92 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 65.49 % vs. predchádzajúce 70.40 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.31× vs. predchádzajúce 1.14×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.69 % vs. predchádzajúca 13.97 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 34.51 % vs. predchádzajúca 29.60 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 15 % na 966 tis. € — stabilný organický rast.

  • Info

    Čistá marža len 3.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+15 %), ale aktíva klesajú (-0 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby966 tis. €839 tis. €+15,0 %
EBITDA56 tis. €159 tis. €−64,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)51 tis. €143 tis. €−64,6 %
Čistý zisk36 tis. €117 tis. €−69,6 %
Aktíva735 tis. €736 tis. €−0,2 %
Vlastné imanie254 tis. €218 tis. €+16,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 7. 9. 2010Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby