Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Quality Trucking Services, s. r. o.

aktívna
Smaragdová 580/5, 85110, Bratislava - mestská časť Jarovce
podľa §4, registrácia od 15. 8. 2010
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)158 tis. €
3,9 %vs 2024
Zisk (2025)54 tis. €
10,2 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)-13 tis. €
80,2 %vs 2024
Zadlženosť (2025)125 %
46,3 %Vysokávs 2024
ROE (2025)-405.1 %
353,5 %Stratavs 2024

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +3.9 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 42/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (158 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Vysoká ziskovosťčistá marža 34 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
27. 7. 2010
Sídlo
Smaragdová 580/5, 85110, Bratislava - mestská časť Jarovce
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža43,9 %
  • ROA (návratnosť aktív)101,7 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť125 %
  • Kapitálová primeranosť-25,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (158 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
42/ 100Slabá
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 34.28
  • netIncome: 54 241
  • revenue: 158 250
  • prevNetIncome: 60 417
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -25.11
  • equity: -13 388
  • assets: 53 319
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 125.11
  • equity: -13 388
  • assets: 53 319
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -41.35
  • revenueYoY: 3.92
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 43.95
  • netMargin: 34.28
  • ebitda: 69 548
  • revenue: 158 250
Altman Z''-Score17.31Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.49aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.2610.56aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.727.45aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.21presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 101.73 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 101.73 % vs. predchádzajúce 118.98 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 125.11 % vs. predchádzajúce 233.18 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.97× vs. predchádzajúce 3.00×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 34.28 % vs. predchádzajúca 39.68 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -25.11 % vs. predchádzajúca -133.18 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 34.3 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.34 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 43.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby158 tis. €152 tis. €+3,9 %
EBITDA70 tis. €80 tis. €−12,6 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)63 tis. €72 tis. €−12,6 %
Čistý zisk54 tis. €60 tis. €−10,2 %
Aktíva53 tis. €51 tis. €+5,0 %
Vlastné imanie-13 tis. €-68 tis. €+80,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 27. 7. 2010Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby