Čaro slovenských byliniek, s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 83 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (19 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 8. 2010
- Sídlo
- Dr. Töröka 1428/7, 98201, Tornaľa
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)—
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,0 %
- Zadlženosť—
- Kapitálová primeranosť—
Finančné zdravie
Ziskovosť3 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.000netIncome: 0.000revenue: 18 878prevNetIncome: 1 069
Kapitál10 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: —equity: 826 461assets: 0.000
Zadlženosť10 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: —equity: 826 461assets: 0.000
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 95.62revenueYoY: -82.96validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: —netMargin: 0.000ebitda: —revenue: 18 878
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaChýba čistý zisk alebo aktíva.nedostupné
- ΔROA — ziskovosť rastieChýba ROA alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Zadlženosť klesáChýba zadlženosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.00 % vs. predchádzajúca 0.96 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieChýba kapitálová primeranosť alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 100 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 18878 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 83 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža 0.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 19 tis. € | 111 tis. € | −83,0 % |
| EBITDA | — | 10 tis. € | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | — | 9 tis. € | — |
| Čistý zisk | 0 € | 1 tis. € | −100,0 % |
| Aktíva | 0 € | 2,1 mil. € | −100,0 % |
| Vlastné imanie | 826 tis. € | 855 tis. € | −3,3 % |
- 25. 8. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 19 tis. € | 0 € | 826 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 111 tis. € | 2,1 mil. € | 855 tis. € | 10 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 7 tis. € | 2,2 mil. € | 151 tis. € | -47 tis. € | -47 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 13 tis. € | 2,2 mil. € | 166 tis. € | -32 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 22 tis. € | 2,2 mil. € | 186 tis. € | -41 tis. € | -48 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6 tis. € | 2,3 mil. € | 235 tis. € | -69 tis. € | -105 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 70 tis. € | 2,3 mil. € | 330 tis. € | 47 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 400 € | 493 tis. € | 132 € | -14 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 230 € | 144 tis. € | 461 € | -15 tis. € | -16 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 45 € | 7 tis. € | 7 tis. € | -467 € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla31. 10. 2013 → 11. 2. 2016
Novozámocká 104, Nitra
- Založenie spoločnosti25. 8. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena25. 8. 2010 → 30. 10. 2013
HYPNOSE s. r. o.
- Zmena sídla25. 8. 2010 → 30. 10. 2013
Zámocká 30, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45660786
- RÚZ ID
- 1057823
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 8. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat110 789 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 18. 4. 2016Registrácia platcu DPHSK2023096691
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 10. 2013Zmena sídlaNovozámocká 104, Nitra
- 25. 8. 2010Zmena obchodného mena→ HYPNOSE s. r. o.
- 25. 8. 2010Zmena sídlaZámocká 30, Bratislava