DreamsBag, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.7 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (149 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 8. 2010
- Sídlo
- Nám. Sv. Martina 410/6, 90851, Holíč
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)24,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)41,3 %
- Zadlženosť41 %
- Kapitálová primeranosť59,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.43netIncome: 3 622revenue: 149 254prevNetIncome: 7 808
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 59.16equity: 8 777assets: 14 835
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 40.84equity: 8 777assets: 14 835
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.98revenueYoY: 2.66validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.49netMargin: 2.43ebitda: 3 715revenue: 149 254
Altman Z''-Score3.08Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.16 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.43 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.52 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 24.42 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 24.42 % vs. predchádzajúce 69.40 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 40.84 % vs. predchádzajúce 54.18 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 10.06× vs. predchádzajúce 12.92×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.43 % vs. predchádzajúca 5.37 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.16 % vs. predchádzajúca 45.82 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 2.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 24.4 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 149 tis. € | 145 tis. € | +2,7 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 8 tis. € | −52,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 7 tis. € | −52,9 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 8 tis. € | −53,6 % |
| Aktíva | 15 tis. € | 11 tis. € | +31,9 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 5 tis. € | +70,3 % |
- 13. 8. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie59.2%
- Cudzie zdroje40.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 149 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 145 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 8 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 153 tis. € | 8 tis. € | -3 tis. € | -8 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 80 tis. € | 4 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 85 tis. € | 15 tis. € | 3 tis. € | 966 € | 792 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 93 tis. € | 15 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 8 tis. € | 1 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 2 tis. € | -494 € | — | -2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 8. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45671389
- RÚZ ID
- 1029773
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 8. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat153 190 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna