Wafflex s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 67/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (206 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 7. 2010
- Sídlo
- Werferova 3782/6, 04011, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža7,2 %
- ROA (návratnosť aktív)6,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,4 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť53,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.42netIncome: 7 044revenue: 205 941prevNetIncome: 28 695
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 53.87equity: 56 861assets: 105 561
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 46.13equity: 56 861assets: 105 561
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.82revenueYoY: -14.74validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.16netMargin: 3.42ebitda: 14 741revenue: 205 941
Altman Z''-Score-0.85Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.94 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.80 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.67 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.67 % vs. predchádzajúce 48.18 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 46.13 % vs. predchádzajúce 16.36 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.95× vs. predchádzajúce 4.06×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.42 % vs. predchádzajúca 11.88 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 53.87 % vs. predchádzajúca 83.64 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 15 % na 206 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 3.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 206 tis. € | 242 tis. € | −14,7 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 40 tis. € | −63,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 36 tis. € | −63,3 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 29 tis. € | −75,5 % |
| Aktíva | 106 tis. € | 60 tis. € | +77,2 % |
| Vlastné imanie | 57 tis. € | 50 tis. € | +14,1 % |
- 22. 7. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie53.9%
- Cudzie zdroje46.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 206 tis. € | 106 tis. € | 57 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 242 tis. € | 60 tis. € | 50 tis. € | 40 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 161 tis. € | 28 tis. € | 21 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 174 tis. € | 47 tis. € | -28 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 98 tis. € | 42 tis. € | -30 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 276 tis. € | 100 tis. € | -34 tis. € | 6 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 215 tis. € | 128 tis. € | -105 tis. € | -63 tis. € | -68 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 142 tis. € | 75 tis. € | -37 tis. € | -39 tis. € | -42 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 112 tis. € | 74 tis. € | 5 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 266 tis. € | 57 tis. € | 2 tis. € | -51 tis. € | -66 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla16. 2. 2016 → 16. 7. 2025
Námestie mieru 944/12, Moldava nad Bodvou
- Zmena obchodného mena15. 1. 2013 → 16. 7. 2025
M.P.STYLL s.r.o.
- Zmena sídla15. 1. 2013 → 15. 2. 2016
Drienovec 383, Drienovec
- Založenie spoločnosti22. 7. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena22. 7. 2010 → 14. 1. 2013
Vero Trade, s.r.o.
- Zmena sídla22. 7. 2010 → 14. 1. 2013
Talinská 6, Košice - Nad jazerom
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 22. 2. 2013
- 2zámočníctvood 22. 2. 2013
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 7. 2010
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 22. 7. 2010
- 5údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 22. 7. 2010
- 6nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 7. 2010
- 7organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 22. 7. 2010
- 8čistiace a upratovacie službyod 22. 7. 2010
- 9prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 22. 7. 2010
- 10reklamné a marketingové službyod 22. 7. 2010
- 11poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 22. 7. 2010
- 12činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 7. 2010
- 13počítačové službyod 22. 7. 2010
- 14prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 7. 2010
- 15prenájom hnuteľných vecíod 22. 7. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45672121
- RÚZ ID
- 1023014
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 7. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat276 087 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 16. 2. 2016Zmena sídlaNámestie mieru 944/12, Moldava nad Bodvou
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 15. 1. 2013Zmena obchodného mena→ M.P.STYLL s.r.o.
- 15. 1. 2013Zmena sídlaDrienovec 383, Drienovec
- 22. 7. 2010Zmena obchodného mena→ Vero Trade, s.r.o.
- 22. 7. 2010Zmena sídlaTalinská 6, Košice - Nad jazerom