SmartPro, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 165 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (236 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 8. 2010
- Sídlo
- Bajzova 12, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža2,4 %
- ROA (návratnosť aktív)10,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)21,2 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť50,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.87netIncome: 4 401revenue: 235 660prevNetIncome: 11 338
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.39equity: 20 738assets: 41 152
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.61equity: 20 738assets: 41 152
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 49.74revenueYoY: 165.24validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.36netMargin: 1.87ebitda: 5 571revenue: 235 660
Altman Z''-Score5.62Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.99 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.79 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.77 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.69 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.69 % vs. predchádzajúce 43.93 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.61 % vs. predchádzajúce 17.33 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 5.73× vs. predchádzajúce 3.44×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.87 % vs. predchádzajúca 12.76 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.39 % vs. predchádzajúca 82.67 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 165 % na 236 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 10.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 236 tis. € | 89 tis. € | +165,2 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 15 tis. € | −61,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 13 tis. € | −61,6 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 11 tis. € | −61,2 % |
| Aktíva | 41 tis. € | 26 tis. € | +59,4 % |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 21 tis. € | −2,8 % |
- 4. 8. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.4%
- Cudzie zdroje49.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 236 tis. € | 41 tis. € | 21 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 89 tis. € | 26 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 194 tis. € | 328 tis. € | 12 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 15 tis. € | 105 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 43 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 47 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 21 tis. € | 9 tis. € | 306 € | — | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 8. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 8. 2010 → 18. 3. 2011
SMARTPRO s. r. o.
- Zmena sídla4. 8. 2010 → 22. 11. 2017
Trenčianska 58, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1reklamné a marketingové službyod 4. 8. 2010
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 8. 2010
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 8. 2010
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 8. 2010
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 4. 8. 2010
- 6nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 4. 8. 2010
- 7prenájom hnuteľných vecíod 4. 8. 2010
- 8vedenie účtovníctvaod 4. 8. 2010
- 9vydavateľská činnosťod 4. 8. 2010
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 8. 2010
- 11vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 4. 8. 2010
- 12prieskum trhu a verejnej mienkyod 4. 8. 2010
- 13administratívne službyod 4. 8. 2010
- 14verejné obstarávanieod 4. 8. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45678944
- RÚZ ID
- 1015140
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 8. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat235 660 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 10. 2015Registrácia platcu DPHSK2023095679
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 4. 8. 2010Zmena obchodného mena→ SMARTPRO s. r. o.
- 4. 8. 2010Zmena sídlaTrenčianska 58, Bratislava