ZOTEKS s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 265 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 48/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (154 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 4. 2011
- Sídlo
- Hlaváčikova 3240/35, 84105, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža63,4 %
- ROA (návratnosť aktív)13,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť113 %
- Kapitálová primeranosť-12,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 59.04netIncome: 91 062revenue: 154 249prevNetIncome: -133 921
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -12.53equity: -84 927assets: 677 869
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 112.53equity: -84 927assets: 677 869
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.31revenueYoY: 265.10validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 63.43netMargin: 59.04ebitda: 97 846revenue: 154 249
Altman Z''-Score-0.29Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.25 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.75 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.82 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.43 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.43 % vs. predchádzajúce -19.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 112.53 % vs. predchádzajúce 125.24 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.23× vs. predchádzajúce 0.06×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 59.04 % vs. predchádzajúca -316.98 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -12.53 % vs. predchádzajúca -25.24 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +265 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 265 % na 154 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 59.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.59 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 63.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 154 tis. € | 42 tis. € | +265,1 % |
| EBITDA | 98 tis. € | -132 tis. € | +174,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 88 tis. € | -119 tis. € | +174,2 % |
| Čistý zisk | 91 tis. € | -134 tis. € | +168,0 % |
| Aktíva | 678 tis. € | 697 tis. € | −2,8 % |
| Vlastné imanie | -85 tis. € | -176 tis. € | +51,7 % |
- 6. 4. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 763 tis. €
- Aktíva spolu
- 678 tis. €
- Vlastné imanie
- −85 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 154 tis. € | 678 tis. € | -85 tis. € | 98 tis. € | 91 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 42 tis. € | 697 tis. € | -176 tis. € | -132 tis. € | -134 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,6 mil. € | 616 tis. € | -42 tis. € | -110 tis. € | -80 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 29 tis. € | 91 tis. € | 37 tis. € | -21 tis. € | -35 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 381 tis. € | 124 tis. € | 73 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 364 tis. € | 197 tis. € | 72 tis. € | 333 € | 299 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 530 tis. € | 72 tis. € | 72 tis. € | 2 tis. € | 534 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 7 tis. € | 71 tis. € | 71 tis. € | -149 € | -295 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 72 tis. € | 71 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 129 tis. € | 80 tis. € | 73 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla28. 10. 2015 → 4. 3. 2019
T. Vansovej 531/20, Prievidza
- Zmena sídla14. 5. 2013 → 27. 10. 2015
Špitálska 53, Bratislava-Staré Mesto
- Založenie spoločnosti6. 4. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla6. 4. 2011 → 13. 5. 2013
Špitálska 10, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45681007
- RÚZ ID
- 1115421
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 4. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat2 630 220 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 4. 2020Registrácia platcu DPHSK2023239427
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 28. 10. 2015Zmena sídlaT. Vansovej 531/20, Prievidza
- 14. 5. 2013Zmena sídlaŠpitálska 53, Bratislava-Staré Mesto
- 6. 4. 2011Zmena sídlaŠpitálska 10, Bratislava