AWD Auto spol. s r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 62 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 81/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (399 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 10. 2010
- Sídlo
- Horný Val 8/17, 01001, Žilina
- EBITDA marža8,9 %
- ROA (návratnosť aktív)24,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)35,9 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť66,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.00netIncome: 27 953revenue: 399 463prevNetIncome: 15 031
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.67equity: 77 783assets: 116 665
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.33equity: 77 783assets: 116 665
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.81revenueYoY: 61.71validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.91netMargin: 7.00ebitda: 35 588revenue: 399 463
Altman Z''-Score6.82Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.67 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 23.96 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 23.96 % vs. predchádzajúce 14.86 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.33 % vs. predchádzajúce 50.72 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.42× vs. predchádzajúce 2.44×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.00 % vs. predchádzajúca 6.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.67 % vs. predchádzajúca 49.28 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 62 % na 399 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 24.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 399 tis. € | 247 tis. € | +61,7 % |
| EBITDA | 36 tis. € | 19 tis. € | +85,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 32 tis. € | 17 tis. € | +85,4 % |
| Čistý zisk | 28 tis. € | 15 tis. € | +86,0 % |
| Aktíva | 117 tis. € | 101 tis. € | +15,4 % |
| Vlastné imanie | 78 tis. € | 50 tis. € | +56,1 % |
- 14. 10. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.7%
- Cudzie zdroje33.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 399 tis. € | 117 tis. € | 78 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 247 tis. € | 101 tis. € | 50 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 168 tis. € | 75 tis. € | 35 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 164 tis. € | 38 tis. € | 29 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 170 tis. € | 55 tis. € | 16 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 117 tis. € | 19 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 136 tis. € | 17 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
| 2014 | Riadna | 110 tis. € | 34 tis. € | -8 tis. € | -2 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 37 tis. € | 16 tis. € | -4 tis. € | 0 € | -6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla3. 7. 2014 → 5. 3. 2015
Horný Val 8/17, Žilina
- Založenie spoločnosti14. 10. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla14. 10. 2010 → 2. 7. 2014
395, Bobrovec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 10. 2010
- 2údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 14. 10. 2010
- 3prenájom hnuteľných vecíod 14. 10. 2010
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 10. 2010
- 5sprostredkovateľská činnosť oblasti služiebod 14. 10. 2010
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 10. 2010
- 7nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 10. 2010
- 8počítačové službyod 14. 10. 2010
- 9prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaní iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 10. 2010
- 10vedenie účtovníctvaod 14. 10. 2010
- 11čistiace a upratovacie službyod 14. 10. 2010
- 12reklamné a marketingové službyod 14. 10. 2010
- 13poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosťod 14. 10. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45711771
- RÚZ ID
- 1016806
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 10. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat399 463 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 3. 7. 2014Zmena sídlaHorný Val 8/17, Žilina
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 5. 11. 2010Registrácia platcu DPHSK2023119307
- 14. 10. 2010Zmena sídla395, Bobrovec