MIKRAPOL s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (384 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 10. 2010
- Sídlo
- Jánošíkova 3350/11, 96212, Detva
- EBITDA marža4,9 %
- ROA (návratnosť aktív)1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,6 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť42,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.91netIncome: 7 337revenue: 384 470prevNetIncome: 32 234
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 42.14equity: 158 589assets: 376 370
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 57.86equity: 158 589assets: 376 370
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 52.59revenueYoY: 19.30validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.94netMargin: 1.91ebitda: 19 001revenue: 384 470
Altman Z''-Score2.45Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.57 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.95 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.95 % vs. predchádzajúce 11.13 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 57.86 % vs. predchádzajúce 47.80 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.02× vs. predchádzajúce 1.11×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.91 % vs. predchádzajúca 10.00 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 42.14 % vs. predchádzajúca 52.20 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 19 % na 384 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 384 tis. € | 322 tis. € | +19,3 % |
| EBITDA | 19 tis. € | 49 tis. € | −61,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 17 tis. € | 45 tis. € | −61,6 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 32 tis. € | −77,2 % |
| Aktíva | 376 tis. € | 290 tis. € | +29,9 % |
| Vlastné imanie | 159 tis. € | 151 tis. € | +4,9 % |
- 23. 10. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie42.1%
- Cudzie zdroje57.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 384 tis. € | 376 tis. € | 159 tis. € | 19 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 322 tis. € | 290 tis. € | 151 tis. € | 49 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 441 tis. € | 394 tis. € | 117 tis. € | 59 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 390 tis. € | 223 tis. € | 76 tis. € | 138 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 169 tis. € | 191 tis. € | 44 tis. € | -41 tis. € | -45 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 308 tis. € | 272 tis. € | 90 tis. € | 5 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 200 tis. € | 108 tis. € | 10 tis. € | 13 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 32 tis. € | 61 tis. € | 10 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 13 tis. € | 26 tis. € | 6 tis. € | 962 € | 477 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 6 tis. € | 5 tis. € | — | -480 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 10. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla23. 10. 2010 → 23. 12. 2014
Buzulucká 3, Zvolen
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 6. 4. 2019
- 2výroba a hutnícke spracovanie kovovod 6. 4. 2019
- 3výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 6. 4. 2019
- 4poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 6. 5. 2016
- 5uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 10. 2010
- 6dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 10. 2010
- 7prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 10. 2010
- 8prenájom hnuteľných vecíod 23. 10. 2010
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 10. 2010
- 10poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 23. 10. 2010
- 11poskytovanie služieb v lesnícte a poľovníctveod 23. 10. 2010
- 12ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 23. 10. 2010
- 13čistiace a upratovacie službyod 23. 10. 2010
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 10. 2010
- 15sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 23. 10. 2010
- 16prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 10. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45712948
- RÚZ ID
- 1037552
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 10. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat440 995 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 9. 2017Registrácia platcu DPHSK2023145575
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 23. 10. 2010Zmena sídlaBuzulucká 3, Zvolen