Teesys s.r.o. v likvidácii
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (601 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 9. 2010
- Sídlo
- Peterská 15199/20, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža7,9 %
- ROA (návratnosť aktív)14,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)86,4 %
- Zadlženosť83 %
- Kapitálová primeranosť17,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.14netIncome: 36 902revenue: 600 561prevNetIncome: 58 989
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.13equity: 42 695assets: 249 262
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.87equity: 42 695assets: 249 262
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 27.84revenueYoY: 27.64validHistoryYears: 4.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.90netMargin: 6.14ebitda: 47 469revenue: 600 561
Altman Z''-Score2.81Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.34 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.22 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.80 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.80 % vs. predchádzajúce 20.35 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.87 % vs. predchádzajúce 75.41 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.41× vs. predchádzajúce 1.62×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.14 % vs. predchádzajúca 12.54 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.13 % vs. predchádzajúca 24.59 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 601 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 17 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 14.8 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 601 tis. € | 471 tis. € | +27,6 % |
| EBITDA | 47 tis. € | 84 tis. € | −43,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 43 tis. € | 75 tis. € | −43,4 % |
| Čistý zisk | 37 tis. € | 59 tis. € | −37,4 % |
| Aktíva | 249 tis. € | 290 tis. € | −14,0 % |
| Vlastné imanie | 43 tis. € | 71 tis. € | −40,1 % |
- 9. 9. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.1%
- Cudzie zdroje82.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 601 tis. € | 249 tis. € | 43 tis. € | 47 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 471 tis. € | 290 tis. € | 71 tis. € | 84 tis. € | 59 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 293 tis. € | 212 tis. € | 12 tis. € | 34 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 287 tis. € | 163 tis. € | 9 tis. € | 19 tis. € | 366 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 134 tis. € | 8 tis. € | — | -10 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Zmena obchodného mena26. 4. 2017 → 10. 5. 2019
Teesys s.r.o.
- Zmena sídla26. 4. 2017 → 10. 5. 2019
Továrenská 530/3, Senica
- Založenie spoločnosti9. 9. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena9. 9. 2010 → 25. 4. 2017
In Media s.r.o.
- Zmena sídla9. 9. 2010 → 25. 4. 2017
Kvetná 1140/3, Senica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45714746
- RÚZ ID
- 1033042
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 9. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat600 561 EUR · rok 2017
- 26. 4. 2017Zmena obchodného mena→ Teesys s.r.o.
- 26. 4. 2017Zmena sídlaTovárenská 530/3, Senica
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 9. 9. 2010Zmena obchodného mena→ In Media s.r.o.
- 9. 9. 2010Zmena sídlaKvetná 1140/3, Senica