STILCAR Košice s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +3.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (2,1 mil. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 10. 2010
- Sídlo
- Hraničná 1, 04017, Košice - mestská časť Staré Mesto
- EBITDA marža6,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,3 %
- Zadlženosť79 %
- Kapitálová primeranosť21,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.53netIncome: 32 380revenue: 2 119 426prevNetIncome: 29 085
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 21.00equity: 390 481assets: 1 859 630
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 79.00equity: 390 481assets: 1 859 630
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 6.16revenueYoY: 3.41validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.20netMargin: 1.53ebitda: 131 468revenue: 2 119 426
Altman Z''-Score1.41Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.41 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.31 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.40 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.28 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.74 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.74 % vs. predchádzajúce 1.49 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 79.00 % vs. predchádzajúce 81.66 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.14× vs. predchádzajúce 1.05×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.53 % vs. predchádzajúca 1.42 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 21.00 % vs. predchádzajúca 18.34 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 21 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,1 mil. € | 2,0 mil. € | +3,4 % |
| EBITDA | 131 tis. € | 116 tis. € | +13,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 118 tis. € | 104 tis. € | +13,7 % |
| Čistý zisk | 32 tis. € | 29 tis. € | +11,3 % |
| Aktíva | 1,9 mil. € | 2,0 mil. € | −4,8 % |
| Vlastné imanie | 390 tis. € | 358 tis. € | +9,0 % |
- 15. 10. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie21.0%
- Cudzie zdroje79.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,1 mil. € | 1,9 mil. € | 390 tis. € | 131 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,0 mil. € | 2,0 mil. € | 358 tis. € | 116 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,9 mil. € | 279 tis. € | 100 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,8 mil. € | 1,2 mil. € | 187 tis. € | 64 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,0 mil. € | 862 tis. € | 121 tis. € | 42 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,5 mil. € | 919 tis. € | 112 tis. € | 37 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,6 mil. € | 888 tis. € | 114 tis. € | 36 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,9 mil. € | 1,0 mil. € | 109 tis. € | 31 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2,1 mil. € | 865 tis. € | 104 tis. € | 50 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 1,2 mil. € | 313 tis. € | 84 tis. € | 45 tis. € | 26 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 10. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 10. 2010 → 13. 10. 2015
Raketová 1A, Košice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1oprava pracovných strojovod 15. 10. 2010
- 2diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 15. 10. 2010
- 3oprava karosériíod 15. 10. 2010
- 4opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 15. 10. 2010
- 5výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 15. 10. 2010
- 6čistenie kanalizačných systémovod 15. 10. 2010
- 7podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 15. 10. 2010
- 8prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 10. 2010
- 9uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 10. 2010
- 10dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 10. 2010
- 11kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 10. 2010
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 10. 2010
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 10. 2010
- 14sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 10. 2010
- 15údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 15. 10. 2010
- 16nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 10. 2010
- 17nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 15. 10. 2010
- 18vykonávanie odťahovej službyod 15. 10. 2010
- 19sťahovacie službyod 15. 10. 2010
- 20kuriérske službyod 15. 10. 2010
- 21skladovanieod 15. 10. 2010
- 22baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 15. 10. 2010
- 23ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 10. 2010
- 24poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 10. 2010
- 25prevádzkovanie výdajne stravyod 15. 10. 2010
- 26poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 10. 2010
- 27počítačové službyod 15. 10. 2010
- 28služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 10. 2010
- 29finančný lízingod 15. 10. 2010
- 30prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 10. 2010
- 31prenájom hnuteľných vecíod 15. 10. 2010
- 32informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 15. 10. 2010
- 33organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 10. 2010
- 34prevádzkovanie športových zariadeníod 15. 10. 2010
- 35čistiace a upratovacie službyod 15. 10. 2010
- 36prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 15. 10. 2010
- 37služby súvisiace so skrášľovaním telaod 15. 10. 2010
- 38reklamné a marketingové službyod 15. 10. 2010
- 39prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 10. 2010
- 40donášková službaod 15. 10. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45716412
- RÚZ ID
- 1070430
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 10. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat2 144 016 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 6. 2011Registrácia platcu DPHSK2023128305
- 15. 10. 2010Zmena sídlaRaketová 1A, Košice