OPTI SK s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 38 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 80/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (8 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 9. 2010
- Sídlo
- I. Houdeka 1941/51, 03401, Ružomberok
- EBITDA marža13,2 %
- ROA (návratnosť aktív)2,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,6 %
- Zadlženosť4 %
- Kapitálová primeranosť96,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.87netIncome: 651.00revenue: 8 273prevNetIncome: 513.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 96.24equity: 24 650assets: 25 612
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 3.76equity: 24 650assets: 25 612
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -2.01revenueYoY: -38.07validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.16netMargin: 7.87ebitda: 1 089revenue: 8 273
Altman Z''-Score31.86Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.81 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 26.90 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.54 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.54 % vs. predchádzajúce 2.10 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 3.76 % vs. predchádzajúce -0.37 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.32× vs. predchádzajúce 0.55×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.87 % vs. predchádzajúca 3.84 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 96.24 % vs. predchádzajúca 100.37 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 8273 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 38 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 7.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 96 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 8 tis. € | 13 tis. € | −38,1 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 691 € | +57,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 980 € | 622 € | +57,6 % |
| Čistý zisk | 651 € | 513 € | +26,9 % |
| Aktíva | 26 tis. € | 24 tis. € | +4,9 % |
| Vlastné imanie | 25 tis. € | 25 tis. € | +0,6 % |
- 15. 9. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie96.2%
- Cudzie zdroje3.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 8 tis. € | 26 tis. € | 25 tis. € | 1 tis. € | 651 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 13 tis. € | 24 tis. € | 25 tis. € | 691 € | 513 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 9 tis. € | 24 tis. € | 24 tis. € | 612 € | 471 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 6 tis. € | 24 tis. € | 24 tis. € | 424 € | 225 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 9 tis. € | 24 tis. € | 23 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 16 tis. € | 22 tis. € | 20 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 12 tis. € | 15 tis. € | 14 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 8 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 11 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 10 tis. € | 3 tis. € | 899 € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 9. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena15. 9. 2010 → 12. 1. 2026
PENAPRINT, s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 12. 2025
- 2Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 17. 12. 2025
- 3Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 17. 12. 2025
- 4Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 17. 12. 2025
- 5Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 17. 12. 2025
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 17. 12. 2025
- 7Záložneod 17. 12. 2025
- 8Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 17. 12. 2025
- 9podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 23. 2. 2018
- 10kuriérske službyod 23. 2. 2018
- 11skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 23. 2. 2018
- 12prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 2. 2018
- 13dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 2. 2018
- 14nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 23. 2. 2018
- 15počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 2. 2018
- 16výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 23. 2. 2018
- 17prenájom hnuteľných vecíod 23. 2. 2018
- 18výroba výrobkov z gumy a výrobkov z platovod 23. 2. 2018
- 19čistiace a upratovacie službyod 23. 2. 2018
- 20finančný lízingod 23. 2. 2018
- 21fotografické službyod 23. 2. 2018
- 22reklamné a marketingové činnostiod 15. 9. 2010
- 23kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 9. 2010
- 24poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia s predajom na rýchlu konzumáciuod 15. 9. 2010
- 25výroba výrobkov z papieraod 15. 9. 2010
- 26vydavateľská činnosťod 15. 9. 2010
- 27polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 15. 9. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45718717
- RÚZ ID
- 1019828
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 9. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat16 019 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 15. 9. 2010Zmena obchodného mena→ PENAPRINT, s.r.o.