SPRINKLER MONT. J.P. s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 33 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (216 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 9. 2010
- Sídlo
- Čučmianska Dlhá 1596/51, 04801, Rožňava
- EBITDA marža4,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,6 %
- Zadlženosť48 %
- Kapitálová primeranosť52,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.460netIncome: 994.00revenue: 216 227prevNetIncome: -3 404
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 52.14equity: 157 534assets: 302 156
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 47.86equity: 157 534assets: 302 156
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.09revenueYoY: 32.80validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.75netMargin: 0.460ebitda: 10 262revenue: 216 227
Altman Z''-Score3.79Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.03 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.33 % vs. predchádzajúce -1.18 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 47.86 % vs. predchádzajúce 45.59 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.72× vs. predchádzajúce 0.57×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.46 % vs. predchádzajúca -2.09 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 52.14 % vs. predchádzajúca 54.41 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 33 % na 216 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 52 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 216 tis. € | 163 tis. € | +32,8 % |
| EBITDA | 10 tis. € | 8 tis. € | +34,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 7 tis. € | +34,5 % |
| Čistý zisk | 994 € | -3 tis. € | +129,2 % |
| Aktíva | 302 tis. € | 288 tis. € | +5,0 % |
| Vlastné imanie | 158 tis. € | 157 tis. € | +0,6 % |
- 14. 9. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie52.1%
- Cudzie zdroje47.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 216 tis. € | 302 tis. € | 158 tis. € | 10 tis. € | 994 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 163 tis. € | 288 tis. € | 157 tis. € | 8 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 131 tis. € | 236 tis. € | 160 tis. € | -2 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 203 tis. € | 223 tis. € | 164 tis. € | 18 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 198 tis. € | 232 tis. € | 158 tis. € | 4 tis. € | -302 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 169 tis. € | 223 tis. € | 170 tis. € | 22 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 190 tis. € | 226 tis. € | 157 tis. € | 41 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 205 tis. € | 180 tis. € | 128 tis. € | 58 tis. € | 43 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 129 tis. € | 128 tis. € | 84 tis. € | 36 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 164 tis. € | 109 tis. € | 58 tis. € | 34 tis. € | 21 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 9. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1montáž, oprava, servis a kontrola protipožiarnych výplní a uzáverov stavebných otvorovod 8. 4. 2011
- 2nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 8. 4. 2011
- 3prenájom hnuteľných vecíod 8. 4. 2011
- 4prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájnomod 8. 4. 2011
- 5oprava a kontrola požiarnych hydrantovod 8. 4. 2011
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 8. 4. 2011
- 7opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 8. 4. 2011
- 8výroba a hutnícke spracovanie kovovod 8. 4. 2011
- 9výroba radiátorov a kotlov ústredného kúrenia, pecí a horákovod 8. 4. 2011
- 10čistenie kanalizačných systémovod 8. 4. 2011
- 11výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 14. 9. 2010
- 12kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 9. 2010
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 9. 2010
- 14uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 9. 2010
- 15projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie stabilných a polostabilných hasiacich zariadeníod 14. 9. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45721700
- RÚZ ID
- 1036183
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 9. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat216 227 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 1. 2011Registrácia platcu DPHSK2023103533