ZANZO SK s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 86 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 13/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje malé tržby (11 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 9. 2010
- Sídlo
- Vlčie Hrdlo 20, 82107, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-280,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-22,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-159,0 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť14,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -283.23netIncome: -32 311revenue: 11 408prevNetIncome: -31 833
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.12equity: 20 316assets: 143 847
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.88equity: 20 316assets: 143 847
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -32.76revenueYoY: 85.71validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -280.25netMargin: -283.23ebitda: -31 971revenue: 11 408
Altman Z''-Score-5.95Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.28 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -5.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -22.46 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -22.46 % vs. predchádzajúce -18.28 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.88 % vs. predchádzajúce 69.78 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.08× vs. predchádzajúce 0.04×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -283.23 % vs. predchádzajúca -518.20 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.12 % vs. predchádzajúca 30.22 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -159 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (20316 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 11408 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 86 % na 11 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -283.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+86 %), ale aktíva klesajú (-17 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 11 tis. € | 6 tis. € | +85,7 % |
| EBITDA | -32 tis. € | -32 tis. € | −0,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -29 tis. € | -29 tis. € | −0,4 % |
| Čistý zisk | -32 tis. € | -32 tis. € | −1,5 % |
| Aktíva | 144 tis. € | 174 tis. € | −17,4 % |
| Vlastné imanie | 20 tis. € | 53 tis. € | −61,4 % |
- 7. 9. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.1%
- Cudzie zdroje85.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 11 tis. € | 144 tis. € | 20 tis. € | -32 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 6 tis. € | 174 tis. € | 53 tis. € | -32 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 17 tis. € | 205 tis. € | 84 tis. € | -21 tis. € | -21 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 34 tis. € | 215 tis. € | 106 tis. € | -664 € | -664 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 24 tis. € | 245 tis. € | 106 tis. € | -6 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 26 tis. € | 245 tis. € | 19 tis. € | -32 tis. € | -42 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 107 tis. € | 258 tis. € | 61 tis. € | -44 tis. € | -54 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 341 tis. € | 376 tis. € | 35 tis. € | 50 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 338 tis. € | 303 tis. € | 4 tis. € | -76 tis. € | -81 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 406 tis. € | 378 tis. € | 85 tis. € | 26 tis. € | 15 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla26. 7. 2013 → 14. 8. 2018
Bajkalská 29, Bratislava
- Zmena sídla15. 10. 2010 → 25. 7. 2013
Holubyho 1/A, Bratislava
- Založenie spoločnosti7. 9. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla7. 9. 2010 → 14. 10. 2010
Mariánska 6, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1čistiace a upratovacie službyod 4. 9. 2014
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 9. 2010
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 9. 2010
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 7. 9. 2010
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 9. 2010
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 9. 2010
- 7oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 7. 9. 2010
- 8reklamné a marketingové službyod 7. 9. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45724661
- RÚZ ID
- 1064626
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 9. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat406 288 EUR · rok 2015
- 26. 7. 2013Zmena sídlaBajkalská 29, Bratislava
- 15. 10. 2010Zmena sídlaHolubyho 1/A, Bratislava
- 22. 9. 2010Registrácia platcu DPHSK2023103478
- 7. 9. 2010Zmena sídlaMariánska 6, Bratislava