Zenith Invest, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -7.1 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 33/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (164 tis. €), je dlhodobo stratová.
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža6,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-2,8 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.73netIncome: -4 465revenue: 163 542prevNetIncome: 20 418
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 30.97equity: 158 191assets: 510 762
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 69.03equity: 158 191assets: 510 762
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -12.93revenueYoY: -7.12validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.27netMargin: -2.73ebitda: 10 261revenue: 163 542
Altman Z''-Score1.18Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.61 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.11 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.87 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.87 % vs. predchádzajúce 3.82 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 69.03 % vs. predchádzajúce 69.58 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.32× vs. predchádzajúce 0.33×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.73 % vs. predchádzajúca 11.60 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 30.97 % vs. predchádzajúca 30.42 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 7 % na 164 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 164 tis. € | 176 tis. € | −7,1 % |
| EBITDA | 10 tis. € | 43 tis. € | −76,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 39 tis. € | −76,0 % |
| Čistý zisk | -4 tis. € | 20 tis. € | −121,9 % |
| Aktíva | 511 tis. € | 535 tis. € | −4,5 % |
| Vlastné imanie | 158 tis. € | 163 tis. € | −2,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 29. 9. 2010
- Sídlo
- Okružná 22, 08001, Prešov
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 29. 9. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.0%
- Cudzie zdroje69.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 164 tis. € | 511 tis. € | 158 tis. € | 10 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 176 tis. € | 535 tis. € | 163 tis. € | 43 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 176 tis. € | 530 tis. € | 142 tis. € | 54 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 119 tis. € | 516 tis. € | 124 tis. € | -1 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 199 tis. € | 525 tis. € | 138 tis. € | 125 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 120 tis. € | 571 tis. € | 124 tis. € | 43 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 118 tis. € | 509 tis. € | 118 tis. € | -6 tis. € | -41 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 105 tis. € | 524 tis. € | 159 tis. € | 38 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 22 tis. € | 461 tis. € | 156 tis. € | -16 tis. € | -17 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 569 tis. € | 373 tis. € | 174 tis. € | 401 tis. € | 13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti29. 9. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena29. 9. 2010 → 6. 12. 2012
HC Real, spol. s r. o.
- Zmena sídla29. 9. 2010 → 8. 6. 2020
Hlavná 97, Prešov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 29. 9. 2010
- 2prípravné práce k realizácii stavbyod 29. 9. 2010
- 3uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 29. 9. 2010
- 4dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 29. 9. 2010
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 29. 9. 2010
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 29. 9. 2010
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 29. 9. 2010
- 8údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 29. 9. 2010
- 9sťahovacie službyod 29. 9. 2010
- 10poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 29. 9. 2010
- 11kuriérske službyod 29. 9. 2010
- 12skladovanieod 29. 9. 2010
- 13ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 29. 9. 2010
- 14finančný leasingod 29. 9. 2010
- 15poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 29. 9. 2010
- 16sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 29. 9. 2010
- 17správa bytového alebo nebytového fonduod 29. 9. 2010
- 18prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 29. 9. 2010
- 19prenájom hnuteľných vecíod 29. 9. 2010
- 20údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu (maliarske práce, upratovacie práce)od 29. 9. 2010
- 21administratívne službyod 29. 9. 2010
- 22vedenie účtovníctvaod 29. 9. 2010
- 23prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 29. 9. 2010
- 24organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 29. 9. 2010
- 25prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 29. 9. 2010
- 26reklamné a marketingové službyod 29. 9. 2010
- 27služby súvisiace so skrášľovaním telaod 29. 9. 2010
- 28faktoring a forfaitingod 29. 9. 2010
- 29čistiace a upratovacie službyod 29. 9. 2010
- 30počítačové službyod 29. 9. 2010
- 31činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 29. 9. 2010
- 32sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 29. 9. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45848092
- RÚZ ID
- 1072700
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 29. 9. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat568 702 EUR · rok 2016
- 10. 3. 2011Registrácia platcu DPHSK2023111871
- 29. 9. 2010Zmena obchodného mena→ HC Real, spol. s r. o.
- 29. 9. 2010Zmena sídlaHlavná 97, Prešov