Retrack Slovakia s. r. o. v konkurze
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +1.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje významné tržby (33,0 mil. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža-0,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-7,2 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť15,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.508netIncome: -167 755revenue: 32 990 943prevNetIncome: 437 420
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.80equity: 2 337 855assets: 14 798 578
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.20equity: 2 337 855assets: 14 798 578
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 82.67revenueYoY: 1.55validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.777netMargin: -0.508ebitda: -256 486revenue: 32 990 943
Altman Z''-Score0.00Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -1.13 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.13 % vs. predchádzajúce 3.49 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.20 % vs. predchádzajúce 91.98 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.23× vs. predchádzajúce 2.59×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.51 % vs. predchádzajúca 1.35 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.80 % vs. predchádzajúca 8.02 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 33,0 mil. € | 32,5 mil. € | +1,6 % |
| EBITDA | -256 tis. € | 2,4 mil. € | −110,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -231 tis. € | 2,1 mil. € | −110,9 % |
| Čistý zisk | -168 tis. € | 437 tis. € | −138,4 % |
| Aktíva | 14,8 mil. € | 12,5 mil. € | +18,0 % |
| Vlastné imanie | 2,3 mil. € | 1,0 mil. € | +132,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 10. 2010
- Sídlo
- Prievozská 4b, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 7. 10. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.8%
- Cudzie zdroje84.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 33,0 mil. € | 14,8 mil. € | 2,3 mil. € | -256 tis. € | -168 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 32,5 mil. € | 12,5 mil. € | 1,0 mil. € | 2,4 mil. € | 437 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 32,4 mil. € | 13,3 mil. € | 568 tis. € | 1,1 mil. € | -237 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 25,0 mil. € | 11,7 mil. € | 805 tis. € | -207 tis. € | -1,3 mil. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 17,3 mil. € | 7,1 mil. € | 610 tis. € | 1,2 mil. € | -7 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 19,0 mil. € | 2,9 mil. € | -383 tis. € | 1,1 mil. € | 28 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 10,5 mil. € | 1,5 mil. € | -554 tis. € | -525 tis. € | -610 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 3,8 mil. € | 715 tis. € | -24 tis. € | 13 tis. € | -38 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 179 tis. € | 159 tis. € | 35 tis. € | 40 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 146 tis. € | 295 tis. € | 282 tis. € | 51 tis. € | 35 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 10. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie dopravy na dráheod 25. 11. 2016
- 2vydavateľská činnosťod 12. 6. 2014
- 3korektúry textovod 12. 6. 2014
- 4vedenie účtovníctvaod 7. 10. 2010
- 5kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 10. 2010
- 6zasielateľstvood 7. 10. 2010
- 7sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 10. 2010
- 8činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 7. 10. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45866040
- RÚZ ID
- 1010771
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 10. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat32 990 943 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 8. 2012Registrácia platcu DPHSK2023118988