IVANSTAV GROUP s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +8.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (2,6 mil. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža22,9 %
- ROA (návratnosť aktív)6,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,1 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť66,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.62netIncome: 375 190revenue: 2 566 975prevNetIncome: 319 566
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.70equity: 3 711 358assets: 5 563 928
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.30equity: 3 711 358assets: 5 563 928
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.31revenueYoY: 8.56validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 22.89netMargin: 14.62ebitda: 587 612revenue: 2 566 975
Altman Z''-Score6.70Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.68 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.60 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.10 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.74 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.74 % vs. predchádzajúce 5.99 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.30 % vs. predchádzajúce 26.10 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.46× vs. predchádzajúce 0.44×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.62 % vs. predchádzajúca 13.51 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.70 % vs. predchádzajúca 73.90 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 9 % na 2.6 mil. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 14.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 22.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,6 mil. € | 2,4 mil. € | +8,6 % |
| EBITDA | 588 tis. € | 502 tis. € | +17,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 529 tis. € | 452 tis. € | +17,0 % |
| Čistý zisk | 375 tis. € | 320 tis. € | +17,4 % |
| Aktíva | 5,6 mil. € | 5,3 mil. € | +4,2 % |
| Vlastné imanie | 3,7 mil. € | 3,9 mil. € | −5,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 10. 2010
- Sídlo
- Budapeštianska 32, 04013, Košice - mestská časť Sídlisko Ťahanovce
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 15. 10. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.7%
- Cudzie zdroje33.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,6 mil. € | 5,6 mil. € | 3,7 mil. € | 588 tis. € | 375 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,4 mil. € | 5,3 mil. € | 3,9 mil. € | 502 tis. € | 320 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,0 mil. € | 5,3 mil. € | 4,1 mil. € | 531 tis. € | 299 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,7 mil. € | 5,1 mil. € | 3,8 mil. € | 545 tis. € | 310 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,6 mil. € | 4,5 mil. € | 3,5 mil. € | 249 tis. € | 150 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,0 mil. € | 4,4 mil. € | 3,4 mil. € | 520 tis. € | 342 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,5 mil. € | 4,1 mil. € | 3,0 mil. € | 1,5 mil. € | 1,2 mil. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,6 mil. € | 2,8 mil. € | 1,9 mil. € | 732 tis. € | 524 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,4 mil. € | 2,0 mil. € | 1,3 mil. € | 670 tis. € | 492 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 1,6 mil. € | 1,8 mil. € | 1,3 mil. € | 816 tis. € | 605 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 10. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských, zábavných, športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 16. 8. 2023
- 2Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 16. 8. 2023
- 3Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 16. 8. 2023
- 4Prevádzkovanie jaslíod 16. 8. 2023
- 5Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 16. 8. 2023
- 6Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 16. 8. 2023
- 7Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 16. 8. 2023
- 8Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 16. 8. 2023
- 9Prevádzka malých plavidielod 16. 8. 2023
- 10Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 16. 8. 2023
- 11Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 16. 8. 2023
- 12Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 20. 7. 2023
- 13výroba výrobkov z gumy a plastovod 3. 3. 2023
- 14výroba a hutnícke spracovanie kovovod 3. 3. 2023
- 15prenájom hnuteľných vecíod 15. 10. 2010
- 16vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 15. 10. 2010
- 17činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 10. 2010
- 18uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 10. 2010
- 19izolatérstvood 15. 10. 2010
- 20zámočníctvood 15. 10. 2010
- 21výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 15. 10. 2010
- 22prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 10. 2010
- 23dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 10. 2010
- 24kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 10. 2010
- 25čistiace a upratovacie službyod 15. 10. 2010
- 26stolárstvood 15. 10. 2010
- 27murárstvood 15. 10. 2010
- 28sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 10. 2010
- 29sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 10. 2010
- 30poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 10. 2010
- 31nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 10. 2010
- 32nepravidelná osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktoré majú okrem miesta pre vodiča najviac 8 miest na sedenieod 15. 10. 2010
- 33vedenie účtovníctvaod 15. 10. 2010
- 34služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 10. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45873895
- RÚZ ID
- 1023331
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 10. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat2 956 644 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 1. 2011Registrácia platcu DPHSK2023132793