Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Tomafol, s.r.o.

aktívna
Ulica Nobelova 7316/12, 91701, Trnava
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2022)29 tis. €
34,2 %vs 2021
Zisk (2022)-16 tis. €
47×vs 2021
Vlastné imanie (2022)-21 tis. €
316,2 %vs 2021
Zadlženosť (2022)135 %
25,5 %Vysokávs 2021
ROE (2022)76.0 %
12×Výbornévs 2021

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 34 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 21/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (29 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Pokles tržiebtržby -34 % medziročne
Tržby
29 tis. €
−34,2 %vs. 2021
Pokles tržieb
Čistý zisk
-16 tis. €
−47×vs. 2021
Zhoršenie výsledku
Aktíva
59 tis. €
−11,7 %vs. 2021
Pokles aktív
Vlastné imanie
-21 tis. €
−316,2 %vs. 2021
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
21zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2022)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-48,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-26,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť135 %
  • Kapitálová primeranosť-34,8 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (29 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
21/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -53.63
  • netIncome: -15 665
  • revenue: 29 208
  • prevNetIncome: 343.00
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -34.80
  • equity: -20 619
  • assets: 59 247
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 134.80
  • equity: -20 619
  • assets: 59 247
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 94.24
  • revenueYoY: -34.25
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -48.20
  • netMargin: -53.63
  • ebitda: -14 079
  • revenue: 29 208
Altman Z''-Score-2.87Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.68aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.56aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-1.36aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.27presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -26.44 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -26.44 % vs. predchádzajúce 0.51 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 134.80 % vs. predchádzajúce 107.38 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.49× vs. predchádzajúce 0.66×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -53.63 % vs. predchádzajúca 0.77 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -34.80 % vs. predchádzajúca -7.38 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 29208 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 34 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -53.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 316 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2022)
Položka20222021Zmena
Tržby29 tis. €44 tis. €−34,2 %
EBITDA-14 tis. €2 tis. €−685,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-13 tis. €2 tis. €−685,4 %
Čistý zisk-16 tis. €343 €−47×
Aktíva59 tis. €67 tis. €−11,7 %
Vlastné imanie-21 tis. €-5 tis. €−316,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
29. 10. 2010
Sídlo
Ulica Nobelova 7316/12, 91701, Trnava
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 29. 10. 2010Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby