BRA, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 81 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (323 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža77,9 %
- ROA (návratnosť aktív)43,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)90,0 %
- Zadlženosť52 %
- Kapitálová primeranosť48,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 63.65netIncome: 205 579revenue: 322 960prevNetIncome: 117 335
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 48.38equity: 228 524assets: 472 320
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 51.62equity: 228 524assets: 472 320
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 48.00revenueYoY: 81.12validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 77.93netMargin: 63.65ebitda: 251 698revenue: 322 960
Altman Z''-Score8.87Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.95 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.89 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 3.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.98 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 43.53 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 43.53 % vs. predchádzajúce 58.91 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 51.62 % vs. predchádzajúce 38.28 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.68× vs. predchádzajúce 0.90×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 63.65 % vs. predchádzajúca 65.80 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 48.38 % vs. predchádzajúca 61.72 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 81 % na 323 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 63.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.64 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 77.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 48 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 323 tis. € | 178 tis. € | +81,1 % |
| EBITDA | 252 tis. € | 135 tis. € | +85,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 227 tis. € | 122 tis. € | +85,8 % |
| Čistý zisk | 206 tis. € | 117 tis. € | +75,2 % |
| Aktíva | 472 tis. € | 199 tis. € | +137,1 % |
| Vlastné imanie | 229 tis. € | 123 tis. € | +85,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 10. 2010
- Sídlo
- Pribinova 26, 82109, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 30. 10. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie48.4%
- Cudzie zdroje51.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 323 tis. € | 472 tis. € | 229 tis. € | 252 tis. € | 206 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 178 tis. € | 199 tis. € | 123 tis. € | 135 tis. € | 117 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 91 tis. € | 228 tis. € | 45 tis. € | 48 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 83 tis. € | 248 tis. € | 30 tis. € | 31 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 170 tis. € | 445 tis. € | 118 tis. € | 143 tis. € | 112 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 95 tis. € | 176 tis. € | 64 tis. € | 67 tis. € | 57 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 830 € | 9 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 4 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 4 tis. € | 8 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 9 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena17. 2. 2018 → 28. 2. 2020
FlyEye SK s.r.o.
- Zmena sídla17. 2. 2018 → 28. 2. 2020
Mlynské Nivy 49, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena sídla28. 9. 2012 → 16. 2. 2018
Dobrovičova 6, Bratislava
- Založenie spoločnosti30. 10. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 10. 2010 → 16. 2. 2018
ATIUS s.r.o.
- Zmena sídla30. 10. 2010 → 27. 9. 2012
Dunajská 25, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 14. 10. 2021
- 2Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 14. 10. 2021
- 3Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 14. 10. 2021
- 4Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 14. 10. 2021
- 5verejné obstarávanieod 29. 2. 2020
- 6reklamné a marketingové službyod 30. 10. 2010
- 7výskum a vývoj v oblasti spoločenských a humanitných viedod 30. 10. 2010
- 8služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 30. 10. 2010
- 9kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 10. 2010
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 10. 2010
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 10. 2010
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 10. 2010
- 13prieskum trhu a verejnej mienkyod 30. 10. 2010
- 14služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 10. 2010
- 15vydavateľská činnosťod 30. 10. 2010
- 16administratívne službyod 30. 10. 2010
- 17prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 30. 10. 2010
- 18prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 10. 2010
- 19správa bytového, alebo nebytového fonduod 30. 10. 2010
- 20počítačové službyod 30. 10. 2010
- 21výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 30. 10. 2010
- 22činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 10. 2010
- 23vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 30. 10. 2010
- 24organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 10. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45891273
- RÚZ ID
- 1012604
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 10. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat322 960 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 4. 2018Registrácia platcu DPHSK2023143397
- 17. 2. 2018Zmena obchodného mena→ FlyEye SK s.r.o.
- 17. 2. 2018Zmena sídlaMlynské Nivy 49, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 28. 9. 2012Zmena sídlaDobrovičova 6, Bratislava
- 30. 10. 2010Zmena obchodného mena→ ATIUS s.r.o.
- 30. 10. 2010Zmena sídlaDunajská 25, Bratislava