ELITOM s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -5.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (187 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža2,3 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-0,5 %
- Zadlženosť96 %
- Kapitálová primeranosť4,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť4 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.036netIncome: -67.00revenue: 187 019prevNetIncome: -25 749
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 3.96equity: 12 643assets: 319 131
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 96.04equity: 12 643assets: 319 131
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.362revenueYoY: -5.15validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.25netMargin: -0.036ebitda: 4 214revenue: 187 019
Altman Z''-Score0.14Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.08 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.06 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.02 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.02 % vs. predchádzajúce -9.71 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 96.04 % vs. predchádzajúce 95.21 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.59× vs. predchádzajúce 0.74×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.04 % vs. predchádzajúca -13.06 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 3.96 % vs. predchádzajúca 4.79 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 5 % na 187 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.0 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 4 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 187 tis. € | 197 tis. € | −5,2 % |
| EBITDA | 4 tis. € | -28 tis. € | +115,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -25 tis. € | +115,0 % |
| Čistý zisk | -67 € | -26 tis. € | +99,7 % |
| Aktíva | 319 tis. € | 265 tis. € | +20,3 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 13 tis. € | −0,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 11. 2010
- Sídlo
- Klincová 37/B, 82108, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- —
- 10. 11. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.0%
- Cudzie zdroje96.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 187 tis. € | 319 tis. € | 13 tis. € | 4 tis. € | -67 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 197 tis. € | 265 tis. € | 13 tis. € | -28 tis. € | -26 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 183 tis. € | 227 tis. € | 38 tis. € | 4 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 183 tis. € | 220 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 154 tis. € | 167 tis. € | 11 tis. € | -4 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 71 tis. € | 153 tis. € | -999 € | -15 tis. € | -18 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 191 tis. € | 171 tis. € | 17 tis. € | — | 16 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 11. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45894469
- RÚZ ID
- 1062957
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 11. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat197 183 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 19. 11. 2010Registrácia platcu DPHSK2023135070