LiptovMed, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.0 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (241 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža67,8 %
- ROA (návratnosť aktív)91,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)95,4 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť95,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 53.43netIncome: 128 691revenue: 240 876prevNetIncome: 133 741
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.36equity: 134 851assets: 141 414
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.64equity: 134 851assets: 141 414
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.67revenueYoY: -0.045validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 67.78netMargin: 53.43ebitda: 163 268revenue: 240 876
Altman Z''-Score45.78Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.88 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 15.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 6.59 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 21.57 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 91.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 91.00 % vs. predchádzajúce 88.35 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.64 % vs. predchádzajúce 7.58 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.70× vs. predchádzajúce 1.59×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 53.43 % vs. predchádzajúca 55.50 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.36 % vs. predchádzajúca 92.42 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 53.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.53 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 67.8 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 241 tis. € | 241 tis. € | −0,0 % |
| EBITDA | 163 tis. € | 170 tis. € | −3,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 147 tis. € | 153 tis. € | −3,7 % |
| Čistý zisk | 129 tis. € | 134 tis. € | −3,8 % |
| Aktíva | 141 tis. € | 151 tis. € | −6,6 % |
| Vlastné imanie | 135 tis. € | 140 tis. € | −3,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 11. 2010
- Sídlo
- Jánošíkovo nábrežie 1212/2, 03101, Liptovský Mikuláš
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 6. 11. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.4%
- Cudzie zdroje4.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 241 tis. € | 141 tis. € | 135 tis. € | 163 tis. € | 129 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 241 tis. € | 151 tis. € | 140 tis. € | 170 tis. € | 134 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 212 tis. € | 148 tis. € | 128 tis. € | 155 tis. € | 122 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 161 tis. € | 106 tis. € | 91 tis. € | 107 tis. € | 85 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 115 tis. € | 78 tis. € | 53 tis. € | 61 tis. € | 47 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 102 tis. € | 50 tis. € | 45 tis. € | 50 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 102 tis. € | 49 tis. € | 44 tis. € | 49 tis. € | 38 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 91 tis. € | 46 tis. € | 41 tis. € | 44 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 82 tis. € | 36 tis. € | 32 tis. € | 34 tis. € | 26 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 82 tis. € | 41 tis. € | 35 tis. € | 37 tis. € | 29 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 11. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena6. 11. 2010 → 31. 3. 2022
Valčáková, s. r. o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia - ambulancie všeobecnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti v zdravotníckom povolaní lekár, študijnom odbore všeobecné lekárstvo a v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvood 6. 11. 2010
- 2ubytovacie službyod 6. 11. 2010
- 3prenájom hnuteľných vecíod 6. 11. 2010
- 4prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 11. 2010
- 5opatrovanie starších ľudí mimo právneho rámca sociálnych služieb a zdravotnej starostlivostiod 6. 11. 2010
- 6dopravná zdravotná službaod 6. 11. 2010
- 7činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 11. 2010
- 8administratívne službyod 6. 11. 2010
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 11. 2010
- 10sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 11. 2010
- 11prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 6. 11. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45895473
- RÚZ ID
- 1034552
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 11. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat240 985 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 6. 11. 2010Zmena obchodného mena→ Valčáková, s. r. o.