ET Tech s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -2.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (640 tis. €).
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
- EBITDA marža5,6 %
- ROA (návratnosť aktív)3,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,0 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť33,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.00netIncome: 12 816revenue: 639 734prevNetIncome: 12 273
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 32.99equity: 115 986assets: 351 531
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 67.01equity: 115 986assets: 351 531
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -11.83revenueYoY: -2.46validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.63netMargin: 2.00ebitda: 36 006revenue: 639 734
Altman Z''-Score2.88Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.59 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.52 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.65 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.65 % vs. predchádzajúce 3.63 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 67.01 % vs. predchádzajúce 66.57 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.82× vs. predchádzajúce 1.94×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.00 % vs. predchádzajúca 1.87 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.99 % vs. predchádzajúca 33.43 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 640 tis. € | 656 tis. € | −2,5 % |
| EBITDA | 36 tis. € | 38 tis. € | −4,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 32 tis. € | 34 tis. € | −4,4 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 12 tis. € | +4,4 % |
| Aktíva | 352 tis. € | 338 tis. € | +3,9 % |
| Vlastné imanie | 116 tis. € | 113 tis. € | +2,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 11. 2010
- Sídlo
- Račianska 88B, 83102, Bratislava - mestská časť Rača
- Štatutárny orgán
- —
- 4. 11. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie33.0%
- Cudzie zdroje67.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 640 tis. € | 352 tis. € | 116 tis. € | 36 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 656 tis. € | 338 tis. € | 113 tis. € | 38 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 966 tis. € | 421 tis. € | 101 tis. € | 65 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 933 tis. € | 344 tis. € | 106 tis. € | — | 62 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 11. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45903816
- RÚZ ID
- 1004749
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 11. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat966 132 EUR · rok 2014
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna