ARDIUS s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 233 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (450 tis. €).
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža3,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,0 %
- Zadlženosť42 %
- Kapitálová primeranosť58,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.32netIncome: 5 945revenue: 450 215prevNetIncome: 81 772
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 58.05equity: 572 426assets: 986 151
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 41.95equity: 572 426assets: 986 151
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 76.92revenueYoY: 232.74validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.23netMargin: 1.32ebitda: 14 549revenue: 450 215
Altman Z''-Score4.60Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.45 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.60 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.60 % vs. predchádzajúce 11.98 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 41.95 % vs. predchádzajúce 17.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.46× vs. predchádzajúce 0.20×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.32 % vs. predchádzajúca 60.44 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 58.05 % vs. predchádzajúca 83.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +233 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 233 % na 450 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 58 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 233 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 450 tis. € | 135 tis. € | +232,7 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 107 tis. € | −86,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 13 tis. € | 96 tis. € | −86,4 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 82 tis. € | −92,7 % |
| Aktíva | 986 tis. € | 683 tis. € | +44,5 % |
| Vlastné imanie | 572 tis. € | 566 tis. € | +1,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 10. 2010
- Sídlo
- Starohorská 6157/3, 97411, Banská Bystrica
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 28. 10. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie58.0%
- Cudzie zdroje42.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 450 tis. € | 986 tis. € | 572 tis. € | 15 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 135 tis. € | 683 tis. € | 566 tis. € | 107 tis. € | 82 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 355 tis. € | 522 tis. € | 485 tis. € | 355 tis. € | 277 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 309 tis. € | 291 tis. € | 208 tis. € | 286 tis. € | 223 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 58 tis. € | 406 € | -15 tis. € | -3 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 26 tis. € | 13 tis. € | -10 tis. € | — | -956 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla2. 12. 2014 → 4. 5. 2015
Mládežnícka 2451/2, Lučenec
- Založenie spoločnosti28. 10. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla28. 10. 2010 → 1. 12. 2014
Železničná 1, Veľký Krtíš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prenájom hnuteľných vecíod 25. 3. 2015
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 25. 3. 2015
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 2. 12. 2014
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 2. 12. 2014
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 2. 12. 2014
- 6Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 2. 12. 2014
- 7Administratívne službyod 2. 12. 2014
- 8reklamné a marketingové službyod 30. 11. 2012
- 9výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 24. 12. 2011
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 10. 2010
- 11montáž bezpečnostných dverí s menej ako 3 - bodovým uzamykacím mechanizmomod 28. 10. 2010
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 10. 2010
- 13prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 10. 2010
- 14uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 10. 2010
- 15dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 10. 2010
- 16nákladná cestná doprava vykonaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 10. 2010
- 17poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 28. 10. 2010
- 18prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 28. 10. 2010
- 19organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 10. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45913528
- RÚZ ID
- 1068466
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 10. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat450 215 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 2. 12. 2014Zmena sídlaMládežnícka 2451/2, Lučenec
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 28. 10. 2010Zmena sídlaŽelezničná 1, Veľký Krtíš