ANASTA-RENO s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 39 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 54/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (183 tis. €).
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža7,5 %
- ROA (návratnosť aktív)312,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)744,9 %
- Zadlženosť58 %
- Kapitálová primeranosť41,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.00netIncome: 7 330revenue: 183 390prevNetIncome: -9 616
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 41.93equity: 984.00assets: 2 347
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 58.07equity: 984.00assets: 2 347
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 39.48revenueYoY: -38.87validHistoryYears: 3.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.55netMargin: 4.00ebitda: 13 845revenue: 183 390
Altman Z''-Score32.12Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.83 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.16 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 33.70 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 312.31 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 312.31 % vs. predchádzajúce -22.62 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 58.07 % vs. predchádzajúce 119.28 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 78.14× vs. predchádzajúce 7.06×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.00 % vs. predchádzajúca -3.21 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 41.93 % vs. predchádzajúca -19.28 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 94 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- ROE 745 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (984 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 39 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 4.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 42 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 312.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 183 tis. € | 300 tis. € | −38,9 % |
| EBITDA | 14 tis. € | -8 tis. € | +268,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 12 tis. € | -7 tis. € | +268,0 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | -10 tis. € | +176,2 % |
| Aktíva | 2 tis. € | 43 tis. € | −94,5 % |
| Vlastné imanie | 984 € | -8 tis. € | +112,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 11. 2010
- Sídlo
- Brezová 6, 08001, Prešov
- Štatutárny orgán
- —
- 27. 11. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie41.9%
- Cudzie zdroje58.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 183 tis. € | 2 tis. € | 984 € | 14 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 300 tis. € | 43 tis. € | -8 tis. € | -8 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 94 tis. € | 13 tis. € | 1 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 35 € | -747 € | — | -92 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 68 € | -655 € | — | -83 € | EUR |
| 2019 | Riadna | — | 51 € | -572 € | — | -89 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 140 € | -483 € | — | -90 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 110 € | -393 € | 0 € | -503 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 113 € | -390 € | -32 € | -597 € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 110 € | -393 € | -99 € | -700 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 11. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45933812
- RÚZ ID
- 1003977
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 11. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat300 020 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna