Auto Office, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 58 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 0/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (959 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-6,5 %
- ROA (návratnosť aktív)-37,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť133 %
- Kapitálová primeranosť-33,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -9.14netIncome: -87 688revenue: 959 158prevNetIncome: 13 664
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -33.17equity: -77 918assets: 234 940
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 133.17equity: -77 918assets: 234 940
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -11.78revenueYoY: -57.51validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -6.48netMargin: -9.14ebitda: -62 186revenue: 959 158
Altman Z''-Score-2.31Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.51 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -37.32 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -37.32 % vs. predchádzajúce 3.14 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 133.17 % vs. predchádzajúce 97.76 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.08× vs. predchádzajúce 5.18×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -9.14 % vs. predchádzajúca 0.61 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -33.17 % vs. predchádzajúca 2.24 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 46 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 58 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -9.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 898 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 959 tis. € | 2,3 mil. € | −57,5 % |
| EBITDA | -62 tis. € | 40 tis. € | −255,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -56 tis. € | 36 tis. € | −255,1 % |
| Čistý zisk | -88 tis. € | 14 tis. € | −741,7 % |
| Aktíva | 235 tis. € | 436 tis. € | −46,1 % |
| Vlastné imanie | -78 tis. € | 10 tis. € | −897,5 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 11. 2010
- Sídlo
- Školská 255, 90872, Závod
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 30. 11. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 313 tis. €
- Aktíva spolu
- 235 tis. €
- Vlastné imanie
- −78 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 959 tis. € | 235 tis. € | -78 tis. € | -62 tis. € | -88 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,3 mil. € | 436 tis. € | 10 tis. € | 40 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,4 mil. € | 304 tis. € | -4 tis. € | 142 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,7 mil. € | 349 tis. € | -101 tis. € | 60 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,2 mil. € | 271 tis. € | -133 tis. € | 16 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,4 mil. € | 319 tis. € | -131 tis. € | 25 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,8 mil. € | 434 tis. € | -134 tis. € | 31 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 2,2 mil. € | 369 tis. € | -145 tis. € | 10 tis. € | -20 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2,1 mil. € | 419 tis. € | -125 tis. € | -10 tis. € | -42 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 3,0 mil. € | 427 tis. € | -83 tis. € | 29 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla2. 2. 2016 → 28. 10. 2025
Trenčianska 57, Bratislava
- Založenie spoločnosti30. 11. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla30. 11. 2010 → 1. 2. 2016
Svätoplukova 5, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 11. 2010
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 11. 2010
- 3reklamné a marketingové službyod 30. 11. 2010
- 4prenájom hnuteľných vecíod 30. 11. 2010
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 30. 11. 2010
- 6údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 30. 11. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45934142
- RÚZ ID
- 1008843
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 11. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 372 675 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 2. 2. 2016Zmena sídlaTrenčianska 57, Bratislava
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 1. 2011Registrácia platcu DPHSK2023149623
- 30. 11. 2010Zmena sídlaSvätoplukova 5, Bratislava