NAFTA-MM s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 18 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 56/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (2,0 mil. €).
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža1,3 %
- ROA (návratnosť aktív)5,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)8,0 %
- Zadlženosť38 %
- Kapitálová primeranosť62,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.710netIncome: 13 957revenue: 1 966 332prevNetIncome: 8 702
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 62.43equity: 174 953assets: 280 226
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 37.57equity: 174 953assets: 280 226
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.813revenueYoY: -18.35validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.31netMargin: 0.710ebitda: 25 797revenue: 1 966 332
Altman Z''-Score5.63Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.23 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.13 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.53 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.74 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.98 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.98 % vs. predchádzajúce 2.87 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 37.57 % vs. predchádzajúce 46.90 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 7.02× vs. predchádzajúce 7.94×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.71 % vs. predchádzajúca 0.36 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 62.43 % vs. predchádzajúca 53.10 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 18 % na 2.0 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 62 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,0 mil. € | 2,4 mil. € | −18,3 % |
| EBITDA | 26 tis. € | 23 tis. € | +12,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 23 tis. € | 21 tis. € | +12,6 % |
| Čistý zisk | 14 tis. € | 9 tis. € | +60,4 % |
| Aktíva | 280 tis. € | 303 tis. € | −7,6 % |
| Vlastné imanie | 175 tis. € | 161 tis. € | +8,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 12. 2010
- Sídlo
- Jarná 1148/6, 04001, Košice - mestská časť Staré Mesto
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 15. 12. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.4%
- Cudzie zdroje37.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 2,0 mil. € | 280 tis. € | 175 tis. € | 26 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,4 mil. € | 303 tis. € | 161 tis. € | 23 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,1 mil. € | 420 tis. € | 152 tis. € | 224 € | -24 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,5 mil. € | 431 tis. € | 176 tis. € | 16 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 3,0 mil. € | 382 tis. € | 179 tis. € | 39 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2,4 mil. € | 442 tis. € | 183 tis. € | 126 tis. € | 86 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2,7 mil. € | 326 tis. € | 113 tis. € | 71 tis. € | 54 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2,6 mil. € | 181 tis. € | 59 tis. € | 75 tis. € | 23 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 2,5 mil. € | 212 tis. € | 36 tis. € | 26 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 2,1 mil. € | 195 tis. € | -112 tis. € | 10 tis. € | 1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 12. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1medzinárodná nákladná cestná dopravaod 23. 2. 2011
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 12. 2010
- 3prenájom hnuteľných vecíod 15. 12. 2010
- 4kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 15. 12. 2010
- 5údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorických častí vozidlaod 15. 12. 2010
- 6nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 12. 2010
- 7cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenieod 15. 12. 2010
- 8vykonávanie odťahovej službyod 15. 12. 2010
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 15. 12. 2010
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45952299
- RÚZ ID
- 1025209
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 12. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 528 470 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 24. 1. 2011Registrácia platcu DPHSK2023152967