ALPHA Finance, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 76 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 21/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (2,1 mil. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža-33,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-18,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť133 %
- Kapitálová primeranosť-33,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -33.77netIncome: -719 490revenue: 2 130 496prevNetIncome: -333 709
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -33.48equity: -1 340 807assets: 4 005 175
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 133.48equity: -1 340 807assets: 4 005 175
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 34.22revenueYoY: -75.70validHistoryYears: 4.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -33.37netMargin: -33.77ebitda: -710 870revenue: 2 130 496
Altman Z''-Score-4.19Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.66 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -2.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -17.96 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -17.96 % vs. predchádzajúce -12.04 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 133.48 % vs. predchádzajúce 122.42 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.53× vs. predchádzajúce 3.16×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -33.77 % vs. predchádzajúca -3.81 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -33.48 % vs. predchádzajúca -22.42 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 76 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -33.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,1 mil. € | 8,8 mil. € | −75,7 % |
| EBITDA | -711 tis. € | -318 tis. € | −123,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -640 tis. € | -287 tis. € | −123,2 % |
| Čistý zisk | -719 tis. € | -334 tis. € | −115,6 % |
| Aktíva | 4,0 mil. € | 2,8 mil. € | +44,5 % |
| Vlastné imanie | -1,3 mil. € | -621 tis. € | −115,8 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 12. 2010
- Sídlo
- Horné Vestenice 8, 97222, Horné Vestenice
- Štatutárny orgán
- —
- 21. 12. 2010Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 5.3 mil. €
- Aktíva spolu
- 4.0 mil. €
- Vlastné imanie
- −1.3 mil. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 2,1 mil. € | 4,0 mil. € | -1,3 mil. € | -711 tis. € | -719 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 8,8 mil. € | 2,8 mil. € | -621 tis. € | -318 tis. € | -334 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 1,7 mil. € | 2,3 mil. € | -286 tis. € | -411 tis. € | -423 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 881 tis. € | 2,9 mil. € | 203 tis. € | — | -1,3 mil. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 12. 2010
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45960925
- RÚZ ID
- 1032665
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 12. 2010Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat8 768 476 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna