Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Codrington s.r.o.

aktívna
Moldavská cesta 8/A, 04011, Košice - mestská časť Juh
podľa §4b, registrácia od 20. 12. 2011spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)1,3 mil. €
5,3 %vs 2023
Zisk (2024)17 tis. €
9,9 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)135 tis. €
14,1 %vs 2023
Zadlženosť (2024)74 %
1,5 %Vysokávs 2023
ROE (2024)12.3 %
21,0 %Dobrévs 2023

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o +5.3 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 49/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,3 mil. €).

Tržby
1,3 mil. €
+5,3 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
17 tis. €
−9,9 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
523 tis. €
+8,9 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
135 tis. €
+14,1 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
49zo 100
Stabilná

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)3,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)12,3 %
  • Zadlženosť74 %
  • Kapitálová primeranosť25,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,3 mil. €).
49/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.31
  • netIncome: 16 597
  • revenue: 1 267 262
  • prevNetIncome: 18 420
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 25.75
  • equity: 134 563
  • assets: 522 584
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 74.25
  • equity: 134 563
  • assets: 522 584
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 10.56
  • revenueYoY: 5.34
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.33
  • netMargin: 1.31
  • ebitda: 54 908
  • revenue: 1 267 262
Altman Z''-Score2.12Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.51aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.65aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.60aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.36presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 3.18 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.18 % vs. predchádzajúce 3.84 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 74.25 % vs. predchádzajúce 75.41 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.42× vs. predchádzajúce 2.51×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.31 % vs. predchádzajúca 1.53 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.75 % vs. predchádzajúca 24.59 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 5 % na 1.3 mil. € — stabilný organický rast.

  • Info

    Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby1,3 mil. €1,2 mil. €+5,3 %
EBITDA55 tis. €58 tis. €−6,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)49 tis. €53 tis. €−6,1 %
Čistý zisk17 tis. €18 tis. €−9,9 %
Aktíva523 tis. €480 tis. €+8,9 %
Vlastné imanie135 tis. €118 tis. €+14,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
31. 12. 2010
Sídlo
Moldavská cesta 8/A, 04011, Košice - mestská časť Juh
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 31. 12. 2010Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby