PROHU s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 35 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (12 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 1. 2011
- Sídlo
- Kúpeľná 105, 03203, Liptovský Ján
- EBITDA marža4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,3 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť96,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.05netIncome: 255.00revenue: 12 421prevNetIncome: 387.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 96.74equity: 11 233assets: 11 612
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 3.26equity: 11 233assets: 11 612
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 31.83revenueYoY: -34.73validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.18netMargin: 2.05ebitda: 519.00revenue: 12 421
Altman Z''-Score35.52Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.26 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 31.12 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.20 % vs. predchádzajúce 3.40 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 3.26 % vs. predchádzajúce 3.64 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.07× vs. predchádzajúce 1.67×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.05 % vs. predchádzajúca 2.03 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 96.74 % vs. predchádzajúca 96.36 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 12421 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 35 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 2.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 12 tis. € | 19 tis. € | −34,7 % |
| EBITDA | 519 € | 639 € | −18,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 467 € | 575 € | −18,8 % |
| Čistý zisk | 255 € | 387 € | −34,1 % |
| Aktíva | 12 tis. € | 11 tis. € | +1,9 % |
| Vlastné imanie | 11 tis. € | 11 tis. € | +2,3 % |
- 11. 1. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie96.7%
- Cudzie zdroje3.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 12 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | 519 € | 255 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 19 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | 639 € | 387 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 11 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | 973 € | 752 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 11 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 13 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 14 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 5 tis. € | 1 tis. € | 364 € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | — | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 1. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto staviebod 11. 1. 2011
- 2prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 1. 2011
- 3uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 1. 2011
- 4dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 1. 2011
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 1. 2011
- 6sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 11. 1. 2011
- 7fotografické službyod 11. 1. 2011
- 8poradenská a konzultačná činnosťod 11. 1. 2011
- 9služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 11. 1. 2011
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 1. 2011
- 11ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 11. 1. 2011
- 12organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 11. 1. 2011
- 13počítačové službyod 11. 1. 2011
- 14reklamné a marketingové službyod 11. 1. 2011
- 15prieskum trhu a verejnej mienkyod 11. 1. 2011
- 16činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 11. 1. 2011
- 17informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 11. 1. 2011
- 18služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 11. 1. 2011
- 19vydavateľská činnosťod 11. 1. 2011
- 20administratívne službyod 11. 1. 2011
- 21vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 11. 1. 2011
- 22prenájom hnuteľných vecíod 11. 1. 2011
- 23sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 11. 1. 2011
- 24výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15m, drobných stavieb a ich zmienod 11. 1. 2011
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45991197
- RÚZ ID
- 1106720
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 1. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat19 030 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna