Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Acton & Bedford s. r. o.

aktívna
Kosodrevinová 20025/33, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
bývalá registrácia podľa §7a, od 2. 3. 2026spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2025)11 tis. €
20,8 %vs 2024
Zisk (2025)-4 tis. €
26,1 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)49 tis. €
6,8 %vs 2024
Zadlženosť (2025)26 %
8,4 %Nízkavs 2024
ROE (2025)-7.3 %
20,7 %Stratavs 2024

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 21 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 58/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (11 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 74 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 26 % aktív
Tržby
11 tis. €
+20,8 %vs. 2024
Trvalý rast
Čistý zisk
-4 tis. €
+26,1 %vs. 2024
Strata pretrváva
Aktíva
67 tis. €
−9,8 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
49 tis. €
−6,8 %vs. 2024
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
58zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-20,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)-5,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-7,3 %
  • Zadlženosť26 %
  • Kapitálová primeranosť74,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (11 tis. €), je dlhodobo stratová.
58/ 100Stabilná
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -32.18
  • netIncome: -3 598
  • revenue: 11 180
  • prevNetIncome: -4 867
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 74.05
  • equity: 49 302
  • assets: 66 583
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 25.95
  • equity: 49 302
  • assets: 66 583
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 5.54
  • revenueYoY: 20.80
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -20.60
  • netMargin: -32.18
  • ebitda: -2 303
  • revenue: 11 180
Altman Z''-Score4.40Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.46aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.14aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.20aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.053.00presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -5.40 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.40 % vs. predchádzajúce -6.59 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 25.95 % vs. predchádzajúce 28.34 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.17× vs. predchádzajúce 0.13×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -32.18 % vs. predchádzajúca -52.59 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.05 % vs. predchádzajúca 71.66 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 11180 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 21 % na 11 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -32.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 74 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+21 %), ale aktíva klesajú (-10 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby11 tis. €9 tis. €+20,8 %
EBITDA-2 tis. €-3 tis. €+33,0 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-2 tis. €-3 tis. €+33,0 %
Čistý zisk-4 tis. €-5 tis. €+26,1 %
Aktíva67 tis. €74 tis. €−9,8 %
Vlastné imanie49 tis. €53 tis. €−6,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
9. 2. 2011
Sídlo
Kosodrevinová 20025/33, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 9. 2. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby