UNIVERSAL-WORK, s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 58 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (2,2 mil. €).
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža0,2 %
- ROA (návratnosť aktív)22,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)47,7 %
- Zadlženosť52 %
- Kapitálová primeranosť47,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.151netIncome: 3 290revenue: 2 180 358prevNetIncome: 4 453
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 47.61equity: 6 892assets: 14 476
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 52.39equity: 6 892assets: 14 476
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 256.70revenueYoY: 57.51validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.195netMargin: 0.151ebitda: 4 250revenue: 2 180 358
Altman Z''-Score3.06Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.94 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.51 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.68 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.95 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.73 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.73 % vs. predchádzajúce 87.11 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 52.39 % vs. predchádzajúce 29.54 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 150.62× vs. predchádzajúce 270.79×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.15 % vs. predchádzajúca 0.32 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 47.61 % vs. predchádzajúca 70.46 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 58 % na 2.2 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 48 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 22.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,2 mil. € | 1,4 mil. € | +57,5 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 5 tis. € | −21,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 5 tis. € | −21,5 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 4 tis. € | −26,1 % |
| Aktíva | 14 tis. € | 5 tis. € | +183,2 % |
| Vlastné imanie | 7 tis. € | 4 tis. € | +91,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 1. 2011
- Sídlo
- Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 13. 1. 2011Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Vlastné imanie47.6%
- Cudzie zdroje52.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 2,2 mil. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,4 mil. € | 5 tis. € | 4 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 32 tis. € | 794 € | -851 € | 4 tis. € | -861 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 12 tis. € | 15 tis. € | 10 € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 13 tis. € | 16 tis. € | -20 tis. € | 4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 1. 2011
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 1. 2011 → 18. 1. 2016
JERONIMO, s.r.o.
- Zmena sídla13. 1. 2011 → 18. 1. 2016
428, Lokca
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/45997535
- RÚZ ID
- 1120560
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 1. 2011Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat2 180 358 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 13. 1. 2011Zmena obchodného mena→ JERONIMO, s.r.o.
- 13. 1. 2011Zmena sídla428, Lokca