Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

JMG Kúpelne, s.r.o.

aktívna
Nemocničná 1, 02601, Dolný Kubín
podľa §4, registrácia od 7. 3. 2011spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2018)282 tis. €
22,3 %vs 2017
Zisk (2018)8 tis. €
72,7 %vs 2017
Vlastné imanie (2018)18 tis. €
85,4 %vs 2017
Zadlženosť (2018)91 %
0,4 %Vysokávs 2017
ROE (2018)46.1 %
6,9 %Výbornévs 2017

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 22 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 32/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (282 tis. €), zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 91 % aktív
Silný rasttržby +22 % medziročne
Tržby
282 tis. €
+22,3 %vs. 2017
Trvalý rast
Čistý zisk
8 tis. €
+72,7 %vs. 2017
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
195 tis. €
+78,1 %vs. 2017
Mierny rast
Vlastné imanie
18 tis. €
+85,4 %vs. 2017
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
32zo 100
Slabá

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Kľúčové ukazovatele (2018)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža3,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)4,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)46,1 %
  • Zadlženosť91 %
  • Kapitálová primeranosť9,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (282 tis. €), zadlženosť je vysoká.
32/ 100Slabá
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 3.00
  • netIncome: 8 453
  • revenue: 282 233
  • prevNetIncome: 4 894
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 9.40
  • equity: 18 347
  • assets: 195 190
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 90.60
  • equity: 18 347
  • assets: 195 190
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -2.61
  • revenueYoY: 22.28
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 3.00
  • netMargin: 3.00
  • ebitda: 8 453
  • revenue: 282 233
Altman Z''-Score-2.66Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.18aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-3.20aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.25aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.11presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 4.33 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.33 % vs. predchádzajúce 4.47 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 90.60 % vs. predchádzajúce 90.97 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.45× vs. predchádzajúce 2.11×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.00 % vs. predchádzajúca 2.12 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.40 % vs. predchádzajúca 9.03 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 22 % na 282 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 3.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 9 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2018)
Položka20182017Zmena
Tržby282 tis. €231 tis. €+22,3 %
EBITDA8 tis. €5 tis. €+72,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)8 tis. €4 tis. €+72,7 %
Čistý zisk8 tis. €5 tis. €+72,7 %
Aktíva195 tis. €110 tis. €+78,1 %
Vlastné imanie18 tis. €10 tis. €+85,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
5. 2. 2011
Sídlo
Nemocničná 1, 02601, Dolný Kubín
Štatutárny orgán
2 2 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
2 2 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 5. 2. 2011Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
  • 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby